OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Wczoraj były zbierane ofiary na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze) w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nie było obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej. Było bardzo mało osób. Zebrano w kaplicy 59,50 zł. i kościele 153 zł. Razem 212,50 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. 
 1. Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu odbędzie się 2 lipca 2024 r. we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej, Matki Jedności. Program pielgrzymki:
 • 10.30 – powitanie pielgrzymów na Kalwarii – ks. Paweł Siedlanowski, diecezjalny duszpasterz chorych
 • 10.35 – Modlitwa Różańcowa w intencji chorych
 • 11.00 – Konferencja: „«Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie imię Pańskie błogosławione» (Hi 2,21). Granice życia” – ks. Paweł Siedlanowski
 • 11.30 Procesja Maryjna z Bazyliki na Kalwarię
 • 12.00 – Suma Pontyfikalna w intencji chorych, samotnych, osłabionych wiekiem pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu, Błogosławieństwo Lourdzkie.
 1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające za grzechy po Mszach świętych. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej obchodzą pierwsze piątki miesiąca (przystąpienie do spowiedzi św., przyjęcie Komunii św. odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa). 
 1. W dniach 24 -25 lipca tego roku z naszej parafii wyrusza pielgrzymka autokarowa do Strachocina – miejsca urodzin Św. Andrzeja Boboli zamordowanego przez kozaków, Głównego Patrona Polski oraz do Markowej – miejsca zamieszkania i męczeństwa Bł. Rodziny Ulmów. Pielgrzymka z noclegiem i obiadem i kolacją pierwszego dnia i śniadaniem i obiadem drugiego dnia. Zapisy przyjmuje Pan Zbigniew Panasiuk z Lubienia. 
 1. Na stoliku jest dostępny nowy numer Echa Katolickiego.

od 01.07 do 07.07.2024