Ogłoszenia parafialne na bieżący tydzień

OGŁOSZENIA Duszpasterskie

1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 a w tygodniu po ostatniej Mszy św.

2. Dzisiaj w kaplicy w Wyrykach Odpust Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30 suma odpustowa. Dziękuję za przygotowanie otoczenia kaplicy na dzisiejszą uroczystość i modlitwę wszystkich obecnych.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające za grzechy po mszach świętych, a w sobotę Różaniec w intencji pokoju na świecie. Zapraszam Wszystkich do kaplicy i kościoła.

4. W sobotę 2 lipca w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego – Miłość Boga a niezawinione cierpienie- Suma pontyfikalna w intencji chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem pod przewodnictwem Biskupa
    Siedleckiego Kazimierza Gurdy o godz. 12.00. Program Uroczystości na tablicy ogłoszeń przy kościele.

5. Na naszym Cmentarzu Parafialnym w Lubieniu przygotowujemy się do inwentaryzacji grobów, która w niedalekiej przyszłości może być wymagana prawem. Powstanie cyfrowa baza danych z numerami grobów. Proszę o uporządkowanie nagrobków, uzupełnienie napisów na tablicach nagrobnych i wykoszenie trawy, ponieważ będą robione fotografie każdego z istniejących grobów i udostępnione w internecie. Czekam na wyznaczenie terminu rozpoczęcia prac przez firmę, która zgodziła się to wykonać. Mam nadzieję, że na najbliższy Odpust Parafialny 15 sierpnia najważniejsze będzie zrobione.

6. Po niedzieli 3 lipca 2022r. Komisja złożona z Radnych Parafialnych i Proboszcza Parafii – Administratora Cmentarza dokona oględzin wszystkich krzyży i tablic nagrobnych na Cmentarzu Parafialnym w Lubieniu pod względem bezpieczeństwa. Wszystkie wątpliwej wytrzymałości tablice, krzyże oraz inne elementy nagrobków stwarzające niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia zostaną zdemontowane i położone na grobie. Powodem podjętego działania są przypadki nieszczęśliwych wypadków na cmentarzach, o których informują media. Proszę o wszystkim poinformować rodziny i dysponentów grobów mieszkających poza naszą Parafią, za to już teraz dziękuję.

7. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 27.06 do 03.07.2022

EDK 2020