OGŁOSZENIA Duszpasterskie

1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

Od dnia 17.10.2020 r. w budynkach kościoła i kaplicy -

1 osoba na 7 m² - (czerwona strefa)

1. W październiku w kościele i kaplicy modlimy się Różańcem Św. Rozważając tajemnice życia Jezusa i Maryi. Zapraszam wszystkich do modlitwy różańcowej, danej ludzkości jako ratunek dla świata przed słusznym gniewem Bożym za grzechy ludzi.

1. Dzisiaj w niedzielę są zbierane ofiary na tacę remontową.

2. We wtorek wypada Uroczystość Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – Głównych Patronów Diecezji Siedleckiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu Diecezji Księdzu Biskupie Siedleckim Kazimierzu Gurdzie i jego biskupie pomocniczym Grzegorzu.

1. W piątek lub sobotę proszę o pomoc w zgrabieniu liści przy kościele w Lubieniu.

2. W niedzielę wypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 8.00 (Kaplica -Wyryki), w kościele godz. 10.00 i 12.00 po której udamy się cmentarz parafialny na modlitwę. Po wspólnej modlitwie błogosławieństwo nowych pomników i krzyży nagrobnych.

3. W poniedziałek 2 listopada Msze święte o godz. 8.00 (Kaplica -Wyryki), w kościele godz. 10.00 i 12.00 potem wspólna modlitwa na cmentarzu parafialnym.

1. Przez cały listopad, osiem wybranych dni (nie muszą być w kolejności), można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust zupełny (całkowite darowanie kary czyśćcowej za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty) uzyskujemy pod warunkami: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych. A osoby, które nie mogą być na cmentarzu ofiarowują modlitwę za zmarłych przed świętym obrazem w domu.

2. W związku z porządkowaniem i przygotowaniem grobów przed zbliżającymi się Uroczystościami Wszystkich Świętych, w dniach od 28 października do 11 listopada 2019 r. proszę o wstrzymanie prac kamieniarskich przy grobach na cmentarzu parafialnym w Lubieniu.

3. Ze względu na porządkowanie grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych, proszę o wstrzymanie prac budowlanych i kamieniarskich na cmentarzu parafialnym w Lubieniu w dniach od 24 października (sobota) do dnia 8 listopada 2020 r. (niedziela).

4. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzu parafialnym wpłynęły ofiary: Bezimienna - 100 zł. 100zł.. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

1. Prasa Katolicka jest dostępna na stoliku oraz kartki wypominkowe.

od 26.10 do 01.11.2020

EDK 2020