OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj zbierana jest ,,taca remontowa”. 
  1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Litanią, Aktem Ofiarowania Ludzkości dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 a w tygodniu po ostatniej Mszy św. Zachęcam do wspólnej modlitwy w kościele i całymi rodzinami w domach.
  2. Zakończył się rok szkolny. Zachęcam dzieci i młodzież do przyjęcia z wdzięcznością Pana Jezusa w Komunii św. a kto ma wątpliwości dotyczące swojego stanu łaski uświęcającej, każdego dnia przed Mszą św. może przystąpić do Sakramentu Pokuty i cieszyć się życiem w pełnej łączności z Chrystusem Zbawicielem w Jego Kościele. 
  1. W poniedziałek 24 czerwca wypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Doroczny odpust przypisany w naszej Parafii do kaplicy w Wyrykach obchodzimy dzisiaj w niedzielę 23 czerwca na Uroczystej Mszy św. Odpustowej o godz. 12.30. Dziękuję za przygotowanie otoczenia kaplicy na dzisiejszą uroczystość, posiłku dla kapłanów, przygotowanie procesji i modlitwę wszystkich obecnych. 
  1. W sobotę 29 czerwca wypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kaplicy o godz. 16.00, w kościele o godz. 17.30. Można uzyskać odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca świętego lub Biskupa, pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
  1. W dniach 24 -25 lipca tego roku z naszej parafii wyrusza pielgrzymka autokarowa do Strachocina – miejsca urodzin Św. Andrzeja Boboli zamordowanego przez kozaków, Głównego Patrona Polski oraz do Markowej – miejsca zamieszkania i męczeństwa Bł. Rodziny Ulmów. Pielgrzymka z noclegiem i obiadem i kolacją pierwszego dnia i śniadaniem i obiadem drugiego dnia. Zapisy przyjmuje Pan Zbigniew Panasiuk z Lubienia. 
  1. Na stoliku jest dostępny nowy numer Echa Katolickiego.

od 24.06 do 30.06.2024