OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji. 
  1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Litanią, Aktem Ofiarowania Ludzkości dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 a w tygodniu po ostatniej Mszy św. Zachęcam do wspólnej modlitwy w kościele i całymi rodzinami w domach.
  2. Zawsze powinniśmy pamiętać o wdzięczności Panu Jezusowi za łaski otrzymywane codziennie. Msza św. zakończenia roku szkolnego dla Wyryk w piątek o godz. 8.30 w kaplicy a dla Kaplonos w piątek w kościele o godz. 16.00. Zachęcam dzieci i młodzież do przyjęcia z wdzięcznością Pana Jezusa w Komunii św. a kto ma wątpliwości dotyczące swojego stanu łaski uświęcającej, każdego dnia przed Mszą św. może przystąpić do Sakramentu Pokuty i cieszyć się powrotem do pełnej łączności z Chrystusem Zbawicielem w Jego Kościele. 
  1. W poniedziałek 24 czerwca wypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Doroczny odpust przypisany w naszej Parafii do kaplicy w Wyrykach będziemy obchodzili w niedzielę 23 czerwca na Uroczystej Mszy św. Odpustowej o godz. 12.30. Tradycyjnie proszę o przygotowanie kaplicy, jej otoczenia oraz obiadu dla zaproszonych księży i ojców proboszczów parafii naszego dekanatu włodawskiego. 
  1. W dniach 24 -25 lipca tego roku z naszej parafii wyrusza pielgrzymka autokarowa do Strachocina – miejsca urodzin Św. Andrzeja Boboli zamordowanego przez kozaków, Głównego Patrona Polski oraz do Markowej – miejsca zamieszkania i męczeństwa Bł. Rodziny Ulmów. Pielgrzymka z noclegiem i obiadem i kolacją pierwszego dnia i śniadaniem i obiadem drugiego dnia. Zapisy przyjmuje Pan Zbigniew Panasiuk z Lubienia.
  2. W przyszła niedzielę będzie zbierana ,,taca remontowa”. 
  1. Na stoliku jest dostępny nowy numer Echa Katolickiego.

od 17.06 do 23.06.2024