OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na budujące się kościoły w naszej diecezji.
  2. W czasie Oktawy Bożego Ciała, proszę też o zadbanie o piękno procesji wokół kościoła; poniedziałek = Wyryki-Połód; wtorek = Zamołodycze i Lipówka; środa = Kaplonosy; czwartek = Horostyta, Lubień i Zahajki; Proszę mamy dzieci z klas zerowych, pierwszych, drugich i trzecich o przygotowanie ich do sypania kwiatów i niesienia poduszek.
  3. W czwartek Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Wyrykach, Wójt Gminy Wyryki oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawiezapraszają na uroczyste obchody 80 - Rocznicy Bitwy pod Wyrykami.

Program uroczystości:

10.00 - 11.00 Msza Św. polowa w Adampolu k/Włodawy przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej poległych w Bitwie pod Wyrykami stoczonej z Niemcami 8 maja 1944

11.00 – 13.00 Uroczysty Apel:- wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Armia Krajowa - nasi lokalni bohaterowie”.- wystąpienia okolicznościowe,- Apel Pamięci,- ceremonia złożenia kwiatów pod pomnikiem poległych Żołnierzy Armii Krajowej,- montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach,

13.00 - Żołnierski poczęstunek. 

  1. W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  2. W sobotę 8 czerwca 2024 r. o godz. 17.15 do naszej Parafii przybędą Relikwie Bł. Rodziny Ulmów.

 

Program Nawiedzenia Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Lubieniu:

8 czerwca 2024 r.

g. 17.15 – Powitanie i umieszczenie Relikwii w prezbiterium.

g. 17.30 – Nabożeństwo czerwcowe w intencji rodzin.

g. 18.00 – Msza Święta

g. 19.00 - cicha modlitwa indywidualna i rodzinna

g. 20.20 – Różaniec w intencji rodzin

g. 21.00 – Apel Jasnogórski i zawierzenie małżeństw i rodzin Matce Bożej

9 czerwca 2024

g. 8.00 – Msza Święta w kaplicy w Wyrykach

g.10.00 – Msza Święta w kościele w Lubieniu

g.12.00 – Różaniec w intencji rodzin

g.15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

g.15.15 – Msza św. dziękczynna za nawiedzenie relikwii Bł. Rodziny Ulmów z prośbą o błog. Boże przez wstawiennictwo Bł. Rodziny Ulmów dla rodzin i małżeństw oraz całej parafii – Akt zawierzenia małżeństw i rodzin oraz parafii za wstawiennictwem błogosławionej Rodziny Ulmów – błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa.

g.16.20 - Pożegnanie Relikwii i przekazanie do Parafii w Żukowie.

Między poszczególnymi wspólnymi modlitwami jest modlitwa indywidualna w ciszy.

  1. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 03.06 do 09.06.2024