OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej wymaganej w życiu katolika przykazaniem kościelnym.
  2. W środę 29 maja o godz. 9.30 w naszym kościele parafialnym J. E. Ks. Biskup Kazimierz Gurda będzie przewodniczył Mszy świętej Jubileuszowej z okazji 20 rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Kaplonosach.
  3. Rodziców dzieci klas zerowych, pierwszych i drugich i czwartych szkoły podstawowej proszę o wykoszenie trawy przy kościele, wokół plebanii i na parkingach przed Jubileuszem i Uroczystością Bożego Ciała ( poniedziałek lub wtorek).
  4. Uroczystość Bożego Ciała wypada w czwartek 30 maja 2024r . Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję tego dnia: ołtarz 1 – Wyrki-Adampol, ołtarz 2 – Wyryki Połód, ołtarz 3 – Wyryki Wola, ołtarz 4 – Wyryki Kolonia. Państwa Radnych Parafialnych i Sołtysów wymienionych miejscowości proszę o przyjęcie odpowiedzialności za przygotowanie ołtarzy eucharystycznych. Miejsca stacji wyznacza Pan Zbigniew Panasiuk z Lubienia.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała Msze święte według porządku niedzielnego. Po Mszy św o godz. 12.00 uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy w Lubieniu. Strażaków w mundurach proszę o zabezpieczenie bezpieczeństwa procesji i kierowanie ruchem. Na Procesję zabieramy wszystkie chorągwie i feretrony. Wszystkich Parafian proszę o włączenie się w procesję (dzieci z klas trzeciej, drugiej, pierwszej i młodsze z Mamami zapraszam do sypania kwiatów i niesienia poduszek z szarfami). Próba odbędzie się jutro (poniedziałek 27 maja) o godz. 18.30 przy kościele – prowadzi Pani Katechetka Alina Hulip. Zachęcam też do udekorowania domów, kapliczek i krzyży - to będzie świadectwo naszej żywej wiary. Za udział w uroczystym śpiewie ,,Przed tak wielkim Sakramentem” oraz udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.
  6. W piątek 31 maja Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich diecezjan i przebywających tego dnia na terenie diecezji siedleckiej. Korzystający z dyspensy zobowiązani są, aby ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpili wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności (statut 546 II Synodu Diecezji Siedleckiej).
  7. W czasie Oktawy Bożego Ciała, proszę też o zadbanie o piękno procesji wokół kościoła; piątek = Wyryki-Adampol i Wyryki-Kolonia; sobota = Wyryki-Wola; niedziela godz. 12.00 =Wszyscy cała Parafia, poniedziałek = Wyryki-Połód; wtorek = Zamołodycze i Lipówka; środa = Kaplonosy; czwartek = Horostyta, Lubień i Zahajki; Proszę mamy dzieci z klas zerowych, pierwszych, drugich i trzecich o przygotowanie ich do sypania kwiatów i niesienia poduszek z szarfami, tak jak w Uroczystość Bożego Ciała.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na budujące się kościoły w naszej diecezji. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku w cenie 4 zł.

od 27.05 do 02.06.2024