OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzieci klas czwartych naszej Parafii dzisiaj przeżywają Rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 10.00. 
  1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończącą Okres Wielkanocny. W Polsce, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, obowiązek przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej kończy się Uroczystością Najświętszej Trójcy, która w tym roku wypada 26 maja. (Wymaganie trzeciego Przykazania Kościelnego).
  2. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na bieżące remonty ,,taca remontowa”.
  3. W tym roku mija dziesiąta rocznica ingresu do Katedry Siedleckiej Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy. Jubileusz świętowany będzie w piątek 24 maja br. o godz. 12.00. Biskup Grzegorz Suchodolski zaprasza.
  4. Diecezjalna IX Pielgrzymka Kobiet do Pratulina odbędzie się w niedzielę 26 maja od godz. 10.00 pod hasłem ,,Kobieta wolna” Biskup Kazimierz Gurda zaprasza.
  5. Z naszej parafii w dniach 24 -25 lipca 2024 r organizowana jest dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Strachocina i Markowej. Miejsca urodzin autora tekstu ślubów króla Jana Kazimierza i Męczennika za wiarę, Patrona Polski Św. Andrzeja Boboli, oraz miejsca męczeństwa Bł. Rodziny Ulmów, których relikwie przybędą do naszej Parafii 8 czerwca obecnego roku. Zapisy przyjmuje i informacji udziela Pan Zbigniew Panasiuk z Lubienia.
  6. Prasa katolicka dostępna na stoliku – Echo Katolickie w cenie – 4 zł.

od 20.05 do 26.05.2024