1. Dzisiaj w niedzielę są zbierane ofiary na ,,tacę remontową”.
  2. W dniu 9 lipca 2023 r. Wójt Gminy Wyryki oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrykach zapraszają wszystkich mieszkańców na XIII Jarmark Leśny, który odbędzie się dzisiaj. Miejsce to tradycyjnie plac przy Urzędzie Gminy. Rozpoczęcie o godz. 14.00. W programie m. in. występy artystyczne, animacje dla dzieci, przedstawienia, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacja kół łowieckich, stoiska edukacyjne Lasów Państwowych, Poleskiego Parku Narodowego oraz wiele więcej. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  3. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku koło Włodawy o. Jacek Romanek OFM Cap. zaprasza wszystkich parafian i gości na II Nadbużański Festiwal Pieśni Maryjnej, który odbędzie się 16 lipca przy Sanktuarium w Orchówku. Festiwal rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Po niej wystąpią schole parafialne i soliści. Będzie też koncert pieśni maryjnych pt. „Śliczna jak lilia”, który dadzą artyści: Basia Pospieszalska i Joachim Mencel. Po koncercie organizatorzy zapraszają na grilla. Będzie również kiermasz ciast, kawy kapucyńskiej, balsamu i dewocjonaliów związanych z kultem Matki Bożej Pocieszenia. Szczegóły festiwalu można znaleźć na plakacie.
  4. Zaproszenie: Drodzy Diecezjanie! Dziadkowie, Babcie i Teściowie! Zapraszam Was do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Dziadków i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie w niedzielę 23 lipca br., którą – w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą naszej diecezji wyjeżdżającą na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony – będziemy przeżywali pod hasłem: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie!”. Pragniemy w domu Matki, Królowej Rodzin, modlić się za siebie, prosząc szczególnie o potrzebne łaski, zdrowie i niegasnący entuzjazm życia, a także wypraszać dobre owoce spotkania młodych w Portugalii i szukać odpowiedzi na nurtujące pytanie: jak dzisiaj pomagać w wychowaniu dzieci i młodzieży? Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w Bazylice Parczewskiej. Proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o poinformowanie swoich Parafian o tym wydarzeniu i o modlitwę za Dziadków i Teściów podczas niedzielnej Eucharystii w swojej parafii. Niech Maryja Królowa Rodzin otacza misję Dziadków i Teściów swoją opieką i wstawiennictwem. Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI

1. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 10.07 do 16.07.2023