1. W poniedziałek 3 lipca od godz. 9.00 odwiedziny chorych z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty, sakramentu namaszczenia chorych i przyjęcia Komunii św. Zapisy chorych w zakrystii.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa o powołania i wynagradzające za grzechy po Mszach świętych. Zapraszam Wszystkich do kaplicy i kościoła.
  3. Rodziców dzieci w wieku szkolnym wyjeżdżających na wakacje proszę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. a także wyrażenie takiej woli wobec organizatorów wyjazdów i wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Jest to prawo osób wierzących.
  4. Przy tej okazji przypomnę, że każdy pacjent szpitala, hospicjum, sanatorium i innych ośrodków leczniczych w Polsce, ma zagwarantowane prawo do korzystania z opieki duszpasterskiej i posługi religijnej swojego wyznania lub jej nie chcieć. Nikt z pracowników nie ma prawa do odmowy jej spełnienia, jeśli jest wyrażona wola pacjenta lub kogoś z najbliższej rodziny.
  5. W czasie wakacji okresu letniego nie zapominajmy o codziennej modlitwie i chrześcijańskim stylu życia według Ewangelii oraz uczestniczeniu w coniedzielnej Mszy św. w ubiorze wygodnym ale też godnym świętego miejsca. Inaczej ubieramy się na modlitwę i Msze św. w kościele czy kaplicy a inaczej na piknik czy plażowanie. W czasie wyjazdów urlopowych i wakacyjnych możemy spotkać się z odmową służb porządkowych, wpuszczenia do miejsc kultu w stroju zbyt odsłaniającym ciało.
  6. Zostały zakupione nowe ławki (10 szt.) na plac przy kaplicy w Wyrykach w cenie 5350zł. Zastąpią stare - już zniszczone.
  7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na ,,tacę remontową”.
  8. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 03.07 do 09.07.2023