1. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku koło Włodawy o. Jacek Romanek OFM Cap. zaprasza wszystkich parafian i gości na II Nadbużański Festiwal Pieśni Maryjnej, który odbędzie się 16 lipca przy Sanktuarium w Orchówku. Festiwal rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Po niej wystąpią schole parafialne i soliści. Będzie też koncert pieśni maryjnych pt. „Śliczna jak lilia”, który dadzą artyści: Basia Pospieszalska i Joachim Mencel. Po koncercie organizatorzy zapraszają na grilla. Będzie również kiermasz ciast, kawy kapucyńskiej, balsamu i dewocjonaliów związanych z kultem Matki Bożej Pocieszenia. Szczegóły festiwalu można znaleźć na plakacie.
  2. Zaproszenie: Drodzy Diecezjanie! Dziadkowie, Babcie i Teściowie! Zapraszam Was do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Dziadków i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie w niedzielę 23 lipca br., którą – w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą naszej diecezji wyjeżdżającą na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony – będziemy przeżywali pod hasłem: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie!”. Pragniemy w domu Matki, Królowej Rodzin, modlić się za siebie, prosząc szczególnie o potrzebne łaski, zdrowie i niegasnący entuzjazm życia, a także wypraszać dobre owoce spotkania młodych w Portugalii i szukać odpowiedzi na nurtujące pytanie: jak dzisiaj pomagać w wychowaniu dzieci i młodzieży? Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w Bazylice Parczewskiej. Proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o poinformowanie swoich Parafian o tym wydarzeniu i o modlitwę za Dziadków i Teściów podczas niedzielnej Eucharystii w swojej parafii. Niech Maryja Królowa Rodzin otacza misję Dziadków i Teściów swoją opieką i wstawiennictwem. Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

1. W dniach 23-30 lipca 2023 będzie obchodzony 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Poświęcenie pojazdów w niedzielę 23 lipca po każdej Mszy św.
  1. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 17.07 do 23.07.2023