1. Decyzją Biskupa Siedleckiego wczoraj we Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny dokonaliśmy Aktu Ofiarowania. Ponieważ wiele osób o tym nie wiedziało i nie mogło uczestniczyć, Akt Ofiarowania zostanie dzisiaj powtórzony w nabożeństwach po każdej Mszy św.
  2. Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.
  3. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Litanią, Aktem Ofiarowania Ludzkości i Modlitwą za Ojczyznę dzisiaj po każdej Mszy św. a w tygodniu po ostatniej Mszy św. Zachęcam do wspólnej modlitwy w kościele i całymi rodzinami w domach.
  4. Zawsze powinniśmy pamiętać o wdzięczności Panu Jezusowi za łaski otrzymane w naszych obowiązkach. Msza św. zakończenia roku szkolnego dla Kaplonos w piątek w kościele o godz. 8.00 a dla Wyryk w piątek o godz. 9.00 w kaplicy. Zachęcam dzieci i młodzież do przyjęcia z wdzięcznością Pana Jezusa w Komunii św. a kto ma wątpliwości dotyczące swojego stanu łaski uświęcającej, każdego dnia przed Mszą św. może przystąpić do Sakramentu Pokuty i cieszyć się powrotem do pełnej łączności z Chrystusem Zbawicielem i Jego Kościołem.
  1. W sobotę wypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Doroczny odpust przypisany w naszej Parafii do kaplicy w Wyrykach będziemy obchodzili w niedzielę 25 czerwca na uroczystej Mszy św Odpustowej o godz. 12.30. Tradycyjnie proszę o przygotowanie kaplicy, jej otoczenia oraz obiadu dla zaproszonych księży i ojców proboszczów parafii naszego dekanatu włodawskiego.
  1. W dniu 16 czerwca we Włodawie otrzymałem Dekret Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o treści: ,,Przychodząc z pomocą księdzu dziekanowi dekanatu włodawskiego w spełnianiu jego obowiązków, zgodnie z normami prawa diecezjalnego określonego w Instrukcji Biskupa Siedleckiego o pełnieniu urzędu dziekana i wicedziekana zawartej w Dokumentach II Synodu Diecezji Siedleckiej, niniejszym zatwierdzam wybór dokonany przez księży kondekanalnych i z dniem dzisiejszym mianuję Czcigodnego Księdza wicedziekanem dekanatu włodawskiego, na okres kolejnych 5 lat. Proszę, aby Czcigodny Ksiądz – pod kierunkiem swego dziekana wykonywał wszystkie zadania wynikające z tego urzędu, łącznie z odbywaniem wizytacji dziekańskich. Na czekającą pracę z serca błogosławię. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

W związku z tym proszę Was moich sprawdzonych Parafian o modlitwę za mnie, abym zbawienie dusz ludzkich i właściwie rozumiane dobro Chrystusowego Kościoła stawiał ponad wszystko.

1. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 19.06 do 25.06.2023