1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

Od dnia 8.11.2020 r. w budynkach kościoła i kaplicy -

1 osoba na 15 m² - (czerwona strefa)

1. Obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy św w niedziele i święta nakazane. Osoby korzystające z dyspensy obowiązane są do uczestniczenia we Mszy św za pośrednictwem mediów.

1. Przez cały listopad, osiem wybranych dni (nie muszą być w kolejności), można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust zupełny (całkowite darowanie kary czyśćcowej za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty) uzyskujemy pod warunkami: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych. A osoby, które nie mogą być na cmentarzu ofiarowują modlitwę za zmarłych przed świętym obrazem lub figurką Jezusa w domu.

1. Dzisiejsza niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy Rok Liturgiczny życia Kościoła.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

1. Na potrzeby parafii wpłynęła ofiarność: Bezimienna - 300 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

1. Prasa Katolicka jest dostępna na stoliku.

od 23.11 do 29.11.2020