1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. (do dnia 4.04.2020 r. zarażonych w Polsce – 3627 osób, 79 ofiar śmiertelnych). Zostańcie w domu na wytrwałej modlitwie. Dyspensa od uczestniczenia we mszach św. w uroczystości i niedziele aż do odwołania. Na terenie kościoła i kaplicy nie może być więcej niż 5 osób + kapłan i organista.

2. Dziękuję Wszystkim w naszej Parafii za odpowiedzialną postawę wobec zarządzeń w trudnym czasie. Polecam Was Wszystkich cierpiącemu Zbawicielowi świata w każdej celebrowanej Mszy świętej i modlitwie osobistej. Trzeba spokojnie i wytrwale to przetrwać. W Bogu nasza nadzieja.

3. Modlimy się w domach przez pośrednictwo telewizji, radia, internetu. Proszę każdego dnia (ważne! prośba z Fatimy!) o godz. 15.00 o pomoc z nieba modlimy się trzy razy Ojcze nasz – do Boga w Trójcy Świętej Jedynego i Prawdziwego, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz.20.30 w każdym domu odmawiamy różaniec o oddalenie pandemii koronawirusa.

4. W tym tygodniu przeżywamy Wielki Tydzień i Triduum Paschalne Męki Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zachowajmy wszystkie ograniczenia epidemiczne wprowadzone na terenie naszej Ojczyzny. Nikt z nas w taki sposób nie przeżywał najświętszego czasu w kalendarzu liturgicznym Kościoła.

• Nie będzie odwiedzin chorych (tylko nagłe przypadki). Jest zakaz odwiedzania chorych z posługą sakramentalną znajdujących się w kwarantannie. Akt żalu doskonałego (że utraciliśmy miłość Boga) z zamiarem odbycia spowiedzi św. w najbliższym możliwym czasie przywraca stan łaski uświęcającej. (Obowiązek Komunii św wielkanocnej od Środy Popielcowej do 7 czerwca 2020r.)

• Nie będzie poświęcenia wody i pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę. Obrzęd błogosławieństwa stołu w Niedzielę Zmartwychwstania jest dostępny na stronie parafialnej www.parafialubien.pl. Kto nie ma internetu niech przed posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania odmówi Ojcze nasz.., Zdrowaś Maryjo.., Wierzę w Boga..

• Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania – jedno okrążenie kościoła bez chorągwi, feretronów, baldachimu, z figurką Zmartwychwstałego i Najświętszym Sakramentem.

1. Msze święte i nabożeństwa Triduum Paschalnego z Niedzielą Zmartwychwstania i Poniedziałkiem Wielkanocnym będą celebrowane według terminarza podanego w intencjach (przypomnienie – do 5 osób na Mszy św.). Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne proszę o umożliwienie uczestniczenia w kaplicy i kościele zamawiającym intencje.

2. Sakrament Pokuty – możliwość spowiedzi każdego dnia przed i po Mszy św. a także po umówieniu telefonicznym tel. kom. 796 626 775.

3. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzu parafialnym wpłynęły ofiary:
    Bezimienna - 100 zł., Bezimienna – 100zł, Bezimienna – 200zł.
    Na potrzeby Parafii:
    Bezimienna - 1000zł.

Bóg zapłać Ofiarodawcom.

1. Caritas Polska rozprowadza baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

od 0604 do 12042020