1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. (do dnia 11.04.2020 r. zarażonych w Polsce – 6356 osób, 208 ofiar śmiertelnych). Zostańcie w domu na wytrwałej modlitwie. Dyspensa od uczestniczenia we mszach św. w uroczystości i niedziele aż do odwołania. Na terenie kościoła i kaplicy nie może być więcej niż 5 osób + kapłan i organista.

1. Dziękuję Wszystkim w naszej Parafii za odpowiedzialną postawę wobec zarządzeń w trudnym czasie. Polecam Was Wszystkich cierpiącemu Zbawicielowi świata w każdej celebrowanej Mszy świętej i modlitwie osobistej. Trzeba spokojnie i wytrwale to przetrwać. W Bogu nasza nadzieja.

1. Modlimy się w domach przez pośrednictwo telewizji, radia, internetu. Proszę każdego dnia (ważne! prośba z Fatimy!) o godz. 15.00 o pomoc z nieba modlimy się trzy razy Ojcze nasz – do Boga w Trójcy Świętej Jedynego i Prawdziwego, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz.20.30 w każdym domu odmawiamy różaniec o oddalenie pandemii koronawirusa.

1. Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania i Oktawę Wielkanocy będą celebrowane według terminarza podanego w intencjach (przypomnienie – do 5 osób na Mszy św.). Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne proszę o umożliwienie uczestniczenia w kaplicy i kościele zamawiającym intencje.

1. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (Oktawa Wielkanocy).

1. Przyszła niedziela jest Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

1. Sakrament Pokuty – możliwość spowiedzi każdego dnia przed i po Mszy św. a także po umówieniu telefonicznym tel. kom. 796 626 775.

2. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzu parafialnym wpłynęły ofiary: Bezimienna - 150 zł., Bezimienna – 100zł, Bezimienna – 100zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

1. W trudnym czasie, który wszyscy przeżywamy, przyszło nam zupełnie inaczej niż dotychczas świętować wydarzenia zbawcze Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jeszcze mocniej niż kiedyś uwierzmy w rzeczywistą obecność Zmartwychwstałego w naszych Domowych Kościołach, przy świątecznym posiłku dzieląc się jajkiem – znakiem nowego życia i składając sobie wzajemnie życzenia. Niech moc obecności Zwycięzcy śmierci i złego płynie z tabernakulum kościoła w Lubieniu i kaplicy w Wyrykach do wszystkich domów naszych Parafian, Gości oraz naszych bliskich. Jezus Zwycięzca przynosi wszystkim nam potrzebne nadprzyrodzone dary, abyśmy mogli odwalić kamienie grzechów z naszych serc i mogli prawdziwie żyć. Wierzymy, że do Niego należy teraźniejszość i przyszłość. Radość Zmartwychwstania Jezusa niech wypełnia Was Wszystkich. Jezus żyje.

od 13.04 do 19.04.2020