1. W ostatnią niedzielę na tacę remontową zebrano 2000 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

1. Dzisiaj w niedzielę 1 grudnia rozpoczynamy Adwent, który jest czasem przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa w dzień Bożego Narodzenia i przypomnienia, że Jezus Chrystus przyjdzie drugi raz na ziemię na Sąd Ostateczny.

1. We wtorek o godz. 6.30 Roraty w Lubieniu a w sobotę o godz. 6.30 Roraty w kaplicy w Wyrykach. Zapraszam na wspólne czuwanie z Maryją. Zabieramy ze sobą świece.

1. W środę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii przewidziane są na dni 4 - 6 grudnia 2019 r (środa, czwartek, piątek) i zostaną zakończone Odpustem Parafialnym Św. Mikołaja w piątek.

1. W piątek 6 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową Św. Mikołaja Biskupa - Patrona naszej Parafii. Ze względu na uroczystość, która wypada w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na terenie całej parafii.

1. Caritas Polska rozpoczyna doroczną akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, dzięki której Polacy mogą w prosty sposób pomóc potrzebującym wsparcia dzieciom. W ramach jej 26. edycji Caritas przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą. Nasza parafia rozprowadza świece w cenie 20 zł, 13 zł, 7 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

1. W przyszłą II niedzielę Adwentu czyli 8 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie: Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po mszach świętych zbiórka ofiar do puszki.

1. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie w cenie 2,50 zł.

od0212do08122019