1. Trwa doroczna akcja Caritas Polska: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne i opłatki.

1. Dzisiaj w naszej parafii w kościele i kaplicy można adorować Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcam do udziału w adoracji w intencji wszystkich rodzin naszej parafii o trzeźwość i uwolnienie z nałogu alkoholizmu tych, którzy nie mogą sami poradzić sobie w codziennym życiu.

1. Dzisiaj w kościele w Lubieniu o godz. 19.00 Adoracja Eucharystyczna do godz. 19.30. W tym czasie można będzie skorzystać z Sakramentu Pokuty.

1. Odwiedziny chorych w domach naszej parafii z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i Eucharystii zaplanowałem na poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.00. Najbliższa rodzina chorych lub sąsiedzi zgłaszają ich do zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

1. Dobiega końca czas adwentowego czuwania, we wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka - w kaplicy o godz. 22.00, w kościele parafialnym o północy.

1. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Na zakończenie każdej Mszy św. indywidualne błogosławieństwo dzieci.

1. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - czwartek - to liturgicznie święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby budujących się kościołów w naszej diecezji.

1. Przyszła niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia jest Świętem Świętej Rodziny.

1. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się:

• w piątek 27 grudnia: Zamołodycze od godz. 9.30 od Pani Anieli Florek do Pana Zbigniewa Grzywaczewskiego;

• w sobotę 28 grudnia: Zamołodycze od godz. 9.30 dalszy ciąg;

• w poniedziałek - 30 grudnia - Wyryki – Adampol od godz. 9.30

• wtorek 31 grudnia - Ignaców od godz. 9.30 a od godz.12.00 – Krukowo.

1. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie w cenie 2,50 zł.

od2312do29122019