1. W tym tygodniu przeżywamy Misje Ewangelizacyjne w naszej Parafii, które prowadzi Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. kan. dr Jacek Sereda. W programie Misji świętych:

• w poniedziałek: Święto N.M.P Matki Kościoła, nabożeństwo pokutne i procesja na cmentarz – zabieramy wszyscy lampiony, świece:

• we wtorek: dzień nawrócenia i kto może postu o chlebie i wodzie w intencji nawrócenia naszej Parafii, przebaczenie, przeproszenie za popełnione zło, wyzbycie się materialnych znaków przywiązania do zła, sakrament pokuty w kościele:

• w środę: każdy przynosi świecę oraz krzyżyk lub medalik dla siebie i najbliższych, zostanie uroczyście poświęcony i nałożony przez kapłana.

• w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, przynosimy Pismo Święte – List Boga do ludzi, nastąpi uroczyste przyjęcie Pisma Świętego:

• w piątek: jeśli jest możliwość to przywozimy chorych na Mszę św. o godz. 10.00 a pozostających w domu zgłaszamy do zakrystii od niedzieli 9 czerwca do środy 12 czerwca, po Mszy odwiedziny chorych w domach z możliwością skorzystania z Sakramentów pokuty, namaszczenia chorych i przyjęcia Komunii św.

• w sobotę: z wszystkimi chorągwiami i feretronami jak na Rezurekcję Zmartwychwstania Pańskiego i Boże Ciało całą Parafią wychodzimy z kościoła z Księdzem Biskupem prawie do skrzyżowania z drogą Parczew – Włodawa witać Święte Znaki, dzieci z Rocznicy I Komunii św., młodzież bierzmowana w ostatnich 10 latach i dorośli z całymi Rodzinami i z dziećmi. Straż Pożarną z Wyryk i Zahajek proszę o utworzenie asysty powitalnej przy miejscu męczeństwa ks. Marcelego Weissa na godz. 11.10 i eskortowanie Świętych Znaków do oczekującej procesji przy skrzyżowaniu w Lubieniu na godzinę 11.40. Po Mszy św. Przyjęcie do Szkaplerza i Adoracja Świętych Znaków: /od zakończenia Mszy do godz. 14.00 Wyryki Wola, Wyryki Połód, Wyryki Adampol /od 14.00 – 15.00 Kaplonosy/od 15.00 – 16.00 Lipówka/ od 16.00-17.00 Lubień/ od 17.00 do 18.00 Kolonia Wyryki/ od 18.00 do 19.00 Horostyta, Ignaców, Zahajki, Zamołodycze.

• w niedzielę: Przynosimy krzyże ścienne do kościoła, proszę Panów o pomoc w postawieniu Krzyża misyjnego a Straż Pożarną z Wyryk i Zahajek proszę o eskortowanie powracających do Kodnia Świętych Znaków do miejsca męczeństwa ks. Marcelego Weissa.

1. Przez cały czas Misji Św. czynny jest sklepik misyjny a dochód ze sprzedaży sakramentaliów przeznaczony jest na cele duszpasterskie w naszej diecezji.

2. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą naszą wdzięcznością za trud przeprowadzenia misji Księdzu Jackowi.

3. Przez czas trwania Misji Świętych proszę o wstrzymanie prac remontowo-budowlanych na naszym cmentarzu.

4. W niedzielę 23 czerwca będzie zbierana ,,taca remontowa”

5. Na stoliku znajduje się prasa katolicka.

od06do10062019