1. Dzisiaj kończą się Misje Ewangelizacyjne w naszej Parafii, które prowadził Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. kan. dr Jacek Sereda. W czasie misji Świętych odkrywaliśmy prawdę Bożego życia w codzienności świadectwa chrześcijańskiego każdej i każdego z nas. Wdzięczni księdzu Jackowi za trud poprowadzenia Misji Świętych życzymy sił i zdrowia oraz wytrwałości i wszelkich łask Bożych z mocą Ducha Świętego w wymagającej wielkiej pracy i poświęcenia w Duszpasterstwie Rodzin w naszej diecezji i w Seminarium Duchownym. Dziękujemy.

1. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę są naszą wdzięcznością za trud przeprowadzenia misji Księdzu Jackowi.

1. Dzisiaj wypada Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej wymaganej trzecim przykazaniem kościelnym.

1. W czwartek 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Zanim po Mszy Świętej o godz. 10.30 – wyruszy procesja eucharystyczna, proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: I. - Zahajki bloki/ II. - Zahajki wieś/ III. - Lipówka/ IV. - Ignaców i Horostyta;

2. Strażaków i osoby posiadające uprawnienia proszę o zabezpieczenie przejścia procesji. Wszystkich Parafian proszę o włączenie się w procesję (dzieci z Rocznicy I Komunii w swoich strojach, dzieci z klas drugiej, pierwszej i młodsze z Mamami zapraszam do sypania kwiatów); Zachęcam też do udekorowania domów, kapliczek i krzyży - to będzie świadectwo naszej żywej wiary, tak jak w czasie Misji Świętych. Za udział w Uroczystym śpiewie ,,Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny.

1. W ramach Oktawy Bożego Ciała, proszę też o zadbanie o piękno procesji wokół kościoła; piątek = Horostyta i Ignaców; sobota = Zahajki; poniedziałek = Lipówka; wtorek = Zamołodycze; środa = Kaplonosy; czwartek = Lubień i całe Wyryki;

1. W niedzielę 23 czerwca będzie zbierana ,,taca remontowa”.

1. W niedzielę 23 czerwca na Mszy św. o godz. 12.30 w Kaplicy w Wyrykach Odpust Św. Jana Chrzciciela z procesją wokół kaplicy. Proszę Parafian z Wyryk o przygotowanie posiłku dla księży-gości.

1. Na stoliku znajduje się prasa katolicka.

od1606do23062019