1. Dzisiaj w niedzielę 2 czerwca świętujemy Dzień Dziękczynienia za pontyfikat papieża Jana Pawła II i za 33 lata posługi biskupiej Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, prosząc o jego rychłą beatyfikację. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

1. Dzisiaj Rocznica Pierwszej Komunii św. dzieci z klas czwartych i trzecich na Mszy św o godz. 12.00. Dziękuję rodzicom tych dzieci za pomoc w wykoszeniu trawy przy kościele i plebanii.

1. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwa wynagradzające po Mszach świętych w kaplicy i kościele.

1. Bardzo proszę Parafian i Gości o segregację odpadów przy porządkowaniu grobów na naszym cmentarzu. Najpierw zapełniamy metalowe kontenery.

1. Za wykonane prace i kupiony sprzęt nagłośnieniowy wydałem w kaplicy

2 255zł. a w kościele 12 086zł.

1. We wtorek 4 czerwca zapraszam radnych Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej na godzinę 19.00 na plebanię. Tematem będą Misje Parafialne.

1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym EMANUEL zaprasza do kościoła św. Ludwika we Włodawie w sobotę 8 czerwca na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Eucharystią a w programie spotkania: uwielbienie, Słowo Boże, katecheza o Pięćdziesiątnicy, Adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W tym tygodniu, na czas Misji Parafialnych, proszę o udekorowanie domów znakami religijnymi, przyozdobienie przydrożnych krzyży i kapliczek w każdej wiosce. Na cmentarzu parafialnym proszę o uporządkowanie grobów rodzinnych a w czasie Misji od 9 do 16 czerwca 2019 r. o wstrzymanie prac remontowych i budowlanych przy grobach na cmentarzu.

1. Misje Ewangelizacyjne w naszej parafii rozpoczynamy w najbliższą niedzielę Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Msze święte: w kościele w Lubieniu godz. 8.00 - Uroczyste rozpoczęcie, potem w kaplicy w Wyrykach o godz. 10.00. i o godz. 12.00 w kościele w Lubieniu.

1. Biuro Pielgrzymkowe Diecezji Siedleckiej ARKA organizuje pielgrzymkę do Mediugorie w dniach 5-11 września 2019r. z wypoczynkiem w Zagrzebiu, zwiedzaniem Splitu, Dubrownika oraz Plitwickich Jezior. Koszt ok.1450zł. Zapisy przyjmuje ks. Andrzej, Parafia NSJ Włodawa.

2. Na stoliku znajduje się prasa katolicka.

od206do10062019