1. Nabożeństwa majowe z Litanią do Najświętszej Maryi Panny w kościele w Lubieniu o godz. 17.30. w kaplicy w Wyrykach w poniedziałek i środę o godz. 19.00 (we wtorek, czwartek i piątek o godz. 16.00)

1. W sobotę 1 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 w kościele, katecheza dla rodziców i dzieci z klasy czwartej przed rocznicą Komunii Świętej, potem możliwość sakramentu pokuty a w niedzielę 2 czerwca o godz. 12.00 Msza św. Rocznicy Pierwszej Komunii św.

W sobotę po katechezie i spowiedzi proszę rodziców dzieci klasy czwartej szkół podstawowych naszej parafii o pomoc w wykoszeniu trawy przy kościele i plebanii.

1. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca, nabożeństwa wynagradzające po Mszach świętych.

1. Zostały wywiezione śmieci z cmentarza parafialnego, czekam na rachunek za tę usługę. Bardzo proszę Parafian i Gości o segregację odpadów przy porządkowaniu grobów na naszym cmentarzu. Pomarańczowy kontener – tylko szkło, zielony kontener – odpady zmieszane: wieńce plastikowe, znicze i inne a śmietnik otoczony siatką niech pozostanie miejscem rezerwowym, służącym do składowania odpadów po zapełnieniu jednego z kontenerów. Bardzo dziękuję za taką pomoc przy segregacji, która obniży koszty wywozu śmieci i ich utylizacji.

1. Na potrzeby seminarium naszej diecezji zebrano 980 zł. a na ,,tacę remontową” i potrzeby parafii 2450 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

1. Zakończyły się prace przy częściowej wymianie ogrodzenia kościoła, zamontowane zostały nowe dwie furtki, brama główna i dwanaście przęseł. Wszystko pokryte ocynkiem i pomalowane fabrycznie za 15 700 zł. Zostały także zakupione i już działają w kościele i kaplicy: nowe wzmacniacze głosu, trzy mikrofony i pięć głośników zewnętrznych na kościele. W kaplicy w Wyrykach nowy wzmacniacz, głośnik zewnętrzny i poprawiona została słyszalność wewnątrz kaplicy. Czekam na rachunek za zamontowany sprzęt i wykonaną pracę. Zepsuło się urządzenie sterujące dzwonami kościelnymi. Będzie kolejny wydatek na naprawę mającego już swoje lata świetności za sobą lub zakup nowego za ok. 4 tyś. zł.

1. Misje Ewangelizacyjne w naszej parafii będą trwały w dniach od 9-16 czerwca. Już jest zmiana w programie misji w sobotę 15 czerwca – powitanie Świętych Znaków godz. 11.40, Msza św. z udziałem Ks. Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o godz. 12.00. Jubileusz Parafii przekładamy na czas późniejszy.

1. Odpust Św. Jana Chrzciciela w kaplicy w Wyrykach będziemy celebrowali w niedzielę 23 czerwca - Msza św. o godz. 12.30

1. Na stoliku znajduje się prasa katolicka.

od2605do02062019