1. Słowo Biskupa Siedleckiego

Drodzy Diecezjanie! W związku z prośbą Biskupa Wojciecha Osiala, Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, zachęcam do włączenia się we wspólną inicjatywę tygodników katolickich „TAK dla religii w szkole”. Inicjatywa ta wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów oraz rodziców, mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii.

Zachęcam Rodziców i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, o przyłączenie się do akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji. Petycję można podpisać na stronie internetowej: www.lekcjereligiiwszkole.pl

Czcigodnych Księży Proboszczów proszę o poinformowanie wiernych w swoich parafiach o podjętej inicjatywie podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych oraz zachęcenie przede wszystkim Rodziców do włączenia się w akcję obrony nauczania religii w polskiej szkole.

+ Kazimierz Gurda

Biskup Siedlecki

Siedlce, dnia 8 sierpnia 2024 r.

1. Na cmentarzu parafialnym w Lubieniu od dnia 12 sierpnia (poniedziałek) do dnia 15 sierpnia (czwartek) nie będzie można przeprowadzać prac budowlanych i kamieniarskich w związku z Czterdziestogodzinnym Nabożeństwem i Uroczystością Odpustową w naszej Parafii. Proszę o uporządkowanie nagrobków i przejść przy nagrobkach.
  2. We wtorek 13 sierpnia w kościele o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00. Po Mszy św. Nabożeństwo fatimskie.
  3. W środę 14 sierpnia, w kościele wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 10.30. Zakończenie Adoracji o godz. 17.00
  1. Zapraszam całe miejscowości do oddania czci Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Eucharysti, przez adorację.

13 sierpnia – wtorek

14 sierpnia – środa

10.00- 12.30 – Zahajki, Horostyta i Ignaców;

12.30 - 14.00 - Lubień;

14.00 - 15.30 - Lipówka;

15.30-17.00-Zamołodycze

10.30 - 12.30 – Wyryki Adampol;

12.30 - 14.00 - Wyryki Połód;

14.00 - 15.30 - Wyryki Wola;

15.30 - 17.00 - Wyryki Kolonia oraz Kaplonosy;

1. W czwartek 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - nasz Parafialny Odpust. Poświęcenie ziół, kwiatów i warzyw po każdej Mszy św. Zachęcam dzieci, młodzież dorosłych do jak najliczniejszego udziału w uroczystej Mszy św o godz. 12.30 i procesji wokół kościoła.
  1. W Uroczystość Odpustu Parafialnego 15 sierpnia w czasie Mszy św. będą zbierane ofiary na ,,tacę remontową”.
  1. Na stoliku jest dostępny nowy numer Echa Katolickiego.

od 12.08 do 18.08.2024