1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj po każdej Mszy św. a w tygodniu po ostatniej Mszy św.
  2. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej wymaganej w życiu katolika przykazaniem kościelnym.
  3. Rodziców dzieci klas zerowych, pierwszych i drugich i trzecich szkoły podstawowej proszę o wykoszenie trawy przy kościele, wokół plebanii i na parkingach przed Uroczystością Bożego Ciała.
  4. Uroczystość Bożego Ciała wypada w czwartek 8 czerwca 2023r . Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję tego dnia: ołtarz 1 – Zahajki, ołtarz 2 – Kaplonosy, ołtarz 3 – Lipówka, ołtarz 4 – Lubień. Państwa Radnych Parafialnych i Sołtysów wymienionych miejscowości proszę o przyjęcie odpowiedzialności za przygotowanie ołtarzy eucharystycznych. Miejsca stacji wyznacza Pan Zbigniew Panasiuk z Lubienia.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte według porządku niedzielnego. Po Mszy św o godz. 12.00 uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy w Lubieniu. Strażaków w mundurach proszę o zabezpieczenie bezpieczeństwa procesji i kierowanie ruchem. Na Procesję zabieramy wszystkie chorągwie i feretrony. Wszystkich Parafian proszę o włączenie się w procesję (dzieci z klas trzeciej, drugiej, pierwszej i młodsze z Mamami zapraszam do sypania kwiatów i niesienia poduszek z szarfami. Próba odbędzie się jutro (poniedziałek 5 czerwca) o godz. 18.30 przy kościele – prowadzi Pani Katechetka Alina Hulip. Zachęcam też do udekorowania domów, kapliczek i krzyży - to będzie świadectwo naszej żywej wiary. Za udział w uroczystym śpiewie ,,Przed tak wielkim Sakramentem” oraz udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.
  6. W piątek 9 czerwca Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich diecezjan i przebywających tego dnia na terenie diecezji siedleckiej. Korzystający z dyspensy zobowiązani są, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpili wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności (statut 546 II Synodu Diecezji Siedleckiej).
  7. W czasie Oktawy Bożego Ciała, proszę też o zadbanie o piękno procesji wokół kościoła; piątek = Wyryki-Adampol i Wyryki-Kolonia; sobota = Wyryki-Wola; niedziela godz. 12.00 =Wszyscy cała Parafia, poniedziałek = Wyryki-Połód; wtorek = Zamołodycze i Lipówka; środa = Kaplonosy; czwartek = Horostyta, Lubień i Zahajki; Proszę mamy dzieci z klas zerowych, pierwszych, drugich i trzecich o przygotowanie ich do sypania kwiatów i niesienia poduszek z szarfami, tak jak w Boże Ciało.
  8. Taca remontowa będzie zbierana w czwartek (na nowe ławki na plac przy kaplicy).
  9. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka ofiar do puszki na budujące się kościoły w naszej diecezji. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 05.06 do 11.06.2023