1. Nabożeństwa majowe codziennie w kaplicy w Wyrykach o godz. 16.00 w kościele w Lubieniu o godz. 17.30.
  2. W środę 24 maja wypada 9 rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy do katedry siedleckiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu diecezji siedleckiej.
  3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończącą Okres Wielkanocny. W Polsce, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, obowiązek przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej kończy się Uroczystością Najświętszej Trójcy, która w tym roku wypada 4 czerwca. (Wymaganie trzeciego Przykazania Kościelnego.).
  4. W przyszłą niedzielę będzie zbierana ,,taca remontowa”. Na początku maja za wywiezienie śmieci z cmentarza parafialnego zapłaciłem faktury na kwotę 6 418 zł. W pierwszej kolejności proszę o zapełnianie metalowych kontenerów: zielony - śmieci zmieszane i wieńce, pomarańczowy – szkło.
  5. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Drodzy Diecezjanie!

„Córka Obietnicy” to hasło VIII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina, która odbędzie się w niedzielę 28 maja br. Świat i Kościół potrzebują mądrych, odważnych i świętych kobiet, dlatego w tym szczególnym miejscu – w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie – pragniemy doświadczać miłości i wierności Boga, który prowadzi życie człowieka.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: mamy wraz córkami, babcie z ich wnuczkami. Księży Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o przekazanie informacji o pielgrzymce w ramach ogłoszeń duszpasterskich i zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

1. Uroczystość Bożego Ciała wypada w czwartek 8 czerwca 2023r . Już wcześniej proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję tego dnia:
  • ołtarz 1 – Zahajki,
  • ołtarz 2 – Kaplonosy,
  • ołtarz 3 – Lipówka,
  • ołtarz 4 – Lubień.

Państwa Radnych Parafialnych i Sołtysów wymienionych miejscowości proszę o przyjęcie odpowiedzialności za przygotowanie ołtarzy eucharystycznych. Miejsca stacji wyznacza Pan Zbigniew Panasiuk z Lubienia.

1. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 22.05 do 28.05.2023