1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

Od dnia 8.11.2020 r. w budynkach kościoła i kaplicy - 1 osoba na 15m² (czerwona strefa)

1. Obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy św w niedziele i święta nakazane. Osoby korzystające z dyspensy obowiązane są do uczestniczenia we Mszy św za pośrednictwem mediów.

1. Dzisiaj rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem:,, Trzeźwością pokonywać kryzys”.

1. W tym tygodniu zostaje wznowiona Wizyta Duszpasterska-Kolęda:

• Poniedziałek 15 luty, od godz. 9.00 – Wyryki-Kolonia;

• Wtorek 16 luty, od godz. 9.00 - Horostyta od kolonii (od Pani Barbary Kwiatkowskiej);

• Czwartek 18 luty, od godz. 9.00 – Zahajki - wieś;

• Piątek 19 luty, od godz. 9.00 – Zahajki - bloki;

• Sobota 20 luty, od godz. 9.00 – Lipówka.

1. W przyszłym tygodniu kolęda:

• Poniedziałek 22 luty od godz. 9.00 – Lubień (od Kaplonos do Pani Teresy Dohojda);

• Wtorek 23 luty od godz. 9.00 – Lubień (od Pana Zbigniewa Czerniaka do końca).

1. W Środę Popielcową 17 lutego, rozpoczynamy Wielki Post. W ten dzień wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia podejmują powstrzymanie się od jedzenia mięsa a osoby które znajdują się w przedziale wieku od 18 do 60 lat, podejmują post ścisły (3 posiłki w tym 1 posiłek do sytości). Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w kaplicy w Wyrykach o godz. 16.00 w kościele w Lubieniu o godz. 17.30.

1. W sobotę, 27 lutego odbędzie się VI Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej. Tematem tegorocznego Kongresu będzie: „Święty Józef wzór cnót i patron na trudne czasy”, w związku z przeżywanym rokiem św. Józefa, Penitencjaria Apostolska, wydając dekret o specjalnych odpustach, wskazuje, że w tym roku wszyscy wierni będą mogli na wzór św. Józefa wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą. W Kongresie będzie można wziąć udział także poprzez łącze internetowe (link na stronie http://mbnpradzyn.pl) i Katolickie Radio Podlasie. Liczbę osób z parafii należy zgłosić telefonicznie do 23 lutego pod nr tel. 696502852. Koszt uczestnictwa 10 zł.

2. Prasa katolicka jest dostępna na stoliku.

od 15.02 do 21.02.2021