1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

Od dnia 8.11.2020 r. w budynkach kościoła i kaplicy - 1 osoba na 15m²

(czerwona strefa)

1. Obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy św w niedziele i święta nakazane. Osoby korzystające z dyspensy obowiązane są do uczestniczenia we Mszy św za pośrednictwem mediów.

1. Z okazji przypadającej 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego, papież Franciszek ogłosił do 8 grudnia 2021 rok specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa.

1. W poniedziałek 21 grudnia 2020r. ( jutro) od godz. 9.00 chciałbym odwiedzić chorych w naszej parafii, dlatego proszę o zgłoszenia chorych, którzy chcą przed Uroczystością Bożego Narodzenia przystąpić do Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię świętą.

1. Roraty w środę o godz. 6.30 w Lubieniu. Zapraszam na wspólne modlitewne czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela świata.

1. Spowiedź adwentowa dla wszystkich przed każdą Mszą św. a w miarę potrzeby także po Mszy św. każdego dnia w okresie Adwentu. Jest także możliwość umówienia się nawet telefonicznie na bardziej odpowiadający termin i godzinę, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

1. W środę 23 grudnia 2020 r. w kościele w Lubieniu, w godzinach 18.00 – 19.00 lub do ostatniego penitenta, będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Komunia św. będzie udzielana po wyspowiadaniu ok. 10 osób.

1. Dobiega końca czas adwentowego czuwania, w czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka - w kaplicy o godz. 22.00, w kościele parafialnym o północy.

2. W Uroczystość Bożego Narodzenia w piątek – nie obowiązuje post wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

1. Decyzją Rządu Polskiego zostają wprowadzone nowe ograniczenia w związku z pandemią Cowid-19 w dniach 28.12.2020 r. – 17.01.2021r. Dlatego Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda zaleca przesunięcie na czas późniejszy wizyty duszpasterskiej – kolędy, jeśli warunki na to pozwolą na czas po 17 stycznia 2021 r. W naszej parafii kolęda zapowiadana była na czas poświąteczny, jednak wobec takich zarządzeń w trosce o zdrowie Parafian Lubieńskich zostaje przełożona na dogodny czas.

1. Prasa Katolicka z kalendarzem na 2021 rok jest dostępna na stoliku.

od 21.12 do 27.12.2020