1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. (do dnia 30.05.2020 r. zarażonych w Polsce – 25986 osób, 1153 ofiary śmiertelny, 12641 wyleczonych.) Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

2. Przypominam o obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego do dzisiaj.

3. Dzisiaj po Mszach św zbiórka ofiar do puszki na budujące się kościoły w naszej diecezji.

4. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. w kościele o godz. 17.30.

5. Jutro na godz. 17.30 zapraszam Rodziców z dziećmi z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe a potem Katechezę przygotowującą do Pierwszej Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

6. Rodziców dzieci klas pierwszych proszę o wykoszenie trawy przy kościele, plebanii i parkingach przed Uroczystością Bożego Ciała w czwartek i przygotowanie Ołtarza na Boże Ciało przy krzyżu misyjnym na placu przy kościele.

7. W czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte według porządku niedzielnego. Po Mszy św o godz. 12.00 uroczysta Procesja Eucharystyczna na placu przy kościele. Na Procesję zabieramy wszystkie chorągwie i feretrony. Wszystkich Parafian proszę o włączenie się w procesję (dzieci z klas drugiej, pierwszej i młodsze z Mamami zapraszam do sypania kwiatów i niesienia poduszek z szarfami). Próba odbędzie się we wtorek o godz. 18.20 przy kościele – prowadzą Panie Katechetki Alina Hulip i Anna Wielmowiec. Zachęcam też do udekorowania domów, kapliczek i krzyży - to będzie świadectwo naszej żywej wiary, tak jak w czasie Misji Świętych w ubiegłym roku. Za udział w uroczystym śpiewie ,,Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny.

8. W ramach Oktawy Bożego Ciała, proszę też o zadbanie o piękno procesji wokół kościoła; piątek = Wyryki-Adampol; sobota = Wyryki-Wola; poniedziałek = Wyryki-Połód; wtorek = Zamołodycze i Lipówka; środa = Kaplonosy; czwartek = Lubień i Zahajki; Proszę mamy dzieci z klas zerowych, pierwszych i drugich o przygotowanie ich do sypania kwiatów i niesienia poduszek z szarfami,tak jak w Boże Ciało.

9. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św o godz. 12.00 Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. z klas trzecich Szkoły Podstawowej. Proszę rodziców o zakupienie medalików dzieciom, zostaną pobłogosławione i wręczone dzieciom w przyszłą niedzielę. Proszę o dostarczenie metryk chrztu dzieci ochrzczonych poza naszą parafią.

11. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzu parafialnym wpłynęły ofiary: Bezimienna - 100 zł., Bezimienna – 100zł, Bezimienna – 100zł., Bezimienna- 200zł. Bezimienna 200zł., Bóg zapłać Ofiarodawcom.

12. Prasa Katolicka dostępna jest na stoliku.

od 08.06 do 14.06.2020