1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. (do dnia 30.05.2020 r. zarażonych w Polsce – 23571 osób, 1061 ofiar śmiertelnych, 11016 wyleczonych.) Dyspensa od uczestniczenia we mszach św. w uroczystości i niedziele została odwołana z dniem 1.06.2020 r. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

1. Kto tylko może niech uczestniczy we Mszy św. w kościele i kaplicy oraz na zewnątrz tych budynków z zachowaniem bezpiecznej odległości 2 m. od następnej osoby.

1. Modlimy się w intencji Biskupa Nominata ks. Grzegorza Suchodolskiego przed przyjęciem sakry biskupiej w dniu 1 czerwca 2020 r. Transmisja z uroczystości w TV Trwam od godz 10.50. oraz w KRP.

1. Przypominam o obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego. Są jeszcze osoby, które nie skorzystały z wypełnienia tego przykazania kościelnego. W słowach Jezusa czytamy, że Boga miłuje ten, kto wypełnia przykazania. Możemy wypełnić wymagane przykazanie do 7 czerwca 2020 r. Proszę, nie odkładajmy na ostatnią chwilę. Do sakramentu pokuty można przystąpić przede Mszą św. i po nabożeństwie majowym w kaplicy i kościele.

1. Nabożeństwo majowe po Mszach św. w kościele i kaplicy. Od poniedziałku rozpoczyna się czerwiec. W tym miesiącu czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św w kościele.

1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca i Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana, po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Eucharystyczna do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich, także Koła Żywego Różańca.

1. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszach św zbiórka ofiar do puszki na budujące się kościoły w naszej diecezji.

1. Dziękuję osobom, które wykosiły trawę przy cmentarzu i parkingu. Bóg zapłać.

1. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzu parafialnym wpłynęły ofiary: Bezimienna - 100 zł., Bezimienna – 100zł, Bezimienna – 100zł., Bezimienna- 100zł. Bezimienna 100zł., Bóg zapłać Ofiarodawcom.

od 31.05 do 07.06.2020