1. Stan zagrożenia epidemicznego.

(dn. 14.03.2020 zarażonych w Polsce – 103 osoby, 3 ofiary śmiertelne)

Dyspensa od uczestniczenia we mszach św. w uroczystości i niedziele aż do odwołania. Rekolekcje Wielkopostne – ODWOŁANE.

Na terenie kościoła i kaplicy nie może być więcej niż 50 osób włącznie z kapłanem i organistą.

1. Modlimy się w domach przez pośrednictwo telewizji, radia, internetu.

Proszę każdego dnia o godz. 20.30 w każdym domu omawiamy różaniec o oddalenie zarazy koronawirusa. W tym czasie będę modlił się w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

1. Każdego dnia będzie kościół otwarty na modlitwę pojedynczych osób.

2. Msze święte będą celebrowane według terminarza podanego w intencjach. Szczególnie w niedziele ze względu na ograniczenia epidemiologiczne proszę o umożliwienie uczestniczenia w kaplicy i kościele zamawiającym intencje.

3. Sakrament Pokuty – możliwość spowiedzi każdego dnia przed Mszą św lub po Mszy św. a także po umówieniu telefonicznym tel. kom. 796 626 775

4. Droga Krzyżowa w piątek i Gorzkie Żale w niedzielę - ODWOŁANE

5. Katechezy dla Rodziców i dzieci z klasy pierwszej i trzeciej Szkół podstawowych naszej parafii – ODWOŁANE.

6. Zapowiedzi: Kacper Filipek, kawaler z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Oświęcimiu i Joanna Chudaś, panna z Lipówki Parafii tutejszej – zapowiedź – 2.

7. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda w niedzielę 8 marca 2020 r. mianował Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z całej diecezji. Na moją prośbę z września 2019 roku, z naszej parafii, po uprzednim przygotowaniu w Diecezjalnej Szkole Liturgicznej został mianowany Pan Zbigniew Panasiuk z Lubienia. Gdy zaistnieje konieczność może pomagać w udzielaniu Komunii świętej i zanosić ją do chorych w stanie łaski uświęcającej (bez grzechu śmiertelnego, ciężkiego)

8. W ostatnią niedzielę w Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „AD GENTES”, po Mszach świętych, zebrano ofiary do puszek w kwocie 620zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

1. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzy parafialnym wpłynęły 3 ofiarności po 100 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

2. Caritas Polska rozprowadza baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

1. Prasa katolicka znajduje się na stoliku oraz książeczki – wspomnienie o Kardynale Stefanie Wyszyńskim – 10 zł. i Rozważania Drogi Krzyżowej na każdy dzień Wielkiego Postu w cenie - 10 zł.

od1603do22032020