OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Do puszki na operację dla trzy i pół-letniego Szymona Kulawczuka w ostatnią niedzielę zebrano 2250 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

1. Dzisiaj w czasie Mszy św. jest zbierana ,,taca remontowa”.

1. Dzisiaj rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1. W Środę Popielcową 26 lutego, rozpoczynamy Wielki Post. W ten dzień wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia podejmują powstrzymanie się od jedzenia mięsa a osoby które znajdują się w przedziale wieku od 18 do 60 lat, podejmują post ścisły (3 posiłki w tym 1 posiłek do sytości). Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w kaplicy w Wyrykach o godz. 16.00 w kościele w Lubieniu o godz. 17.30.

1. W piątek w całym Kościele Rzymskokatolickim Dzień modlitwy wynagradzającej i pokuty za nadużycia duchownych wobec małoletnich. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy w Wyrykach o godz. 16.00, w kościele w Lubieniu o godz. 17.30. Po nabożeństwach Msze święte.

1. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca na remont Kurii Diecezjalnej w Siedlcach.

1. Wójt Gminy Wyryki serdecznie zaprasza na imprezę patriotyczno-sportową w ramach projektu: ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, która odbędzie się 1 marca 2020 r. przy kaplicy rzymskokatolickiej w Suchawie. Program:

• godz. 10.30 Msza św. w kaplicy w Suchawie;
  • godz. 10.30 Otwarcie Biura Biegu w namiocie organizatorów;
  • godz. 12.00 rozpoczęcie biegu na dystansie 1963 m., który jest dystansem honorowym bez ścigania się dla uczczenia ostatniego zamordowanego przez Urząd Bezpieczeństwa w obławie pod Piaskami 21.10.1963 r. żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. Lalek, oraz bieg na dystansie 5 000 m. o charakterze rywalizacji.
  • godz. 14.00 zakończenie. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na plakacie.
  1. W dniu 7 marca 2020 roku (sobota) odbędzie się w Radzyniu Podlaskim V Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej. Zaproszeni są członkowie Kół Żywego Różańca i sympatycy. Koszt uczestnictwa 10 zł. rozpoczęcie o godz. 10.00

1. Prasa katolicka znajduje się na stoliku.

od230229022020