1. W sobotę 15 lutego 2020 r. o godz.10.00 katecheza dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców.

2. Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski, na podstawie decyzji Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, zwrócił się do naszej parafii z prośbą o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszki na potrzebną operację dla Szymona Kulawczuka – chłopczyka 3 i pół letniego z Przegalin Dużych k/Komarówki. Szymonek urodził się jako wcześniak z bardzo rzadką chorobą: hemimelia kończyn górnych i dolnych. Brakuje mu fragmentów kończyn a towarzyszą temu zrośnięte palce u rąk i nóg oraz tzw. ręka homara. Jego życie przepełnione jest bólem i wykluczeniem. Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja. Rodzice muszą uzbierać na operację w Warszawie 475 000 zł. co dla rodziny otrzymującej się z gospodarstwa, gdzie wystarcza zaledwie ,,na przeżycie” jest kwotą nieosiągalną. Dlatego w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na operację dla Szymona.

Jeżeli ktoś chciałby indywidualnie wpłacić pieniądze na operację dla Szymona Kulawczuka podaję numer konta Caritas:

ING BANK ŚLĄSKI 38 1050 1953 1000 0090 3049 6757 z dopiskiem ,, 37013 – Szymon Kulawczuk”

3. Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie serdecznie zaprasza wszystkie małżeństwa na Remanent Małżeński Dla Odważnych, weekendowe rekolekcje, które odbędą się w dniach 6-8 marca 2020 roku. Rekolekcje prowadzą Monika i Daniel Leszczyńscy i ks. Łukasz Kałaska. Koszt udziału w rekolekcjach 150 zł. od pary. Organizatorzy zapewniają obiad w sobotę i niedzielę i stół kawowy w trakcie rekolekcji. Zapisy na formularzu zgłoszeniowym ze strony bazylikaparczew.pl./remanent_2020. Zgłoszenia do 1 marca 2020. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie.

4. Prasa katolicka znajduje się na stoliku.

od1002do16022020

remanent2020 03