1. Dzisiaj ofiary zbierane są na ,,tacę remontową”.

1. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że III niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Po raz pierwszy obchodzimy ją dzisiaj 26 stycznia. Inicjatywa ta ma sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie. Papież podkreślił, że ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego, spełnia prośby Ludu Bożego, a także postulaty zawarte w nauczaniu II Soboru Watykańskiego oraz adhortacji apostolskiej Benedykta XVI „Verbum Domini”. W liście apostolskim w formie motu proprio ,,Aperuit illis” napisał: Niedziela Słowa Bożego ma się przyczynić do tego „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dokument został podpisany w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, a jednocześnie dzień wspomnienia liturgicznego tego doktora Kościoła.

2. W tym tygodniu wypada;

• pierwsza sobota miesiąca – Msze z nabożeństwami wynagradzającymi w kaplicy o godz. 16.00 i w kościele o godz. 17.30.

• pierwsza niedziela miesiąca – adoracja wynagradzająca po Mszach św. w kościele.

4. W przyszłą niedzielę wypada Święto Objawienia Pańskiego, Matki Bożej

Gromnicznej. Poświęcenie gromnic w kaplicy w Wyrykach i w kościele.

5. Wizyta duszpasterska:

• poniedziałek (27.01) od godz. 9.30 Lipówka,

• wtorek (28.01) Lubień od godz. 9.00 (od strony Kaplonos do Pani Teresy Dohojda)

• środa (29.01) – Lubień od godz.9.00 (od Pana Zbigniewa Czerniaka do Pana Ryszarda Kozieja)

• czwartek (30.01) - Lubień od godz. 9.00 (od Pana Zdzisława Dudzińskiego do końca)

6. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie w cenie 2,50zł.

od2701do02022020