1. W ostatnią niedzielę w akcji MIVA Polska:"Podaruj 1 gr. za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy" zebrano 1590 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

1. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatni poniedziałek i wtorek wieczorem wykosiły trawę i uporządkowały teren przy kościele i plebanii. Dziękuję przygotowującym obiad w Wyrykach dla pielgrzymów Grupy 17 z Włodawy. Dziękuję za przygotowanie poczęstunku przy kościele w Lubieniu. To piękny i godny naśladowania przykład gościnności i chrześcijańskiej miłości bliźniego. Zachęcam, aby w przyszłym roku przygotowujących przybycie pielgrzymów było w naszej parafii jeszcze więcej.

1. Możemy też włączyć się w dzieło Duchowej Pielgrzymki, przez codzienną modlitwę i nasze intencje niesione przez pielgrzymów oraz transmisje radiowe Apelu Jasnogórskiego z trasy Pielgrzymki na Jasną Górę w KRPodlasie.

1. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw ,,Pro Misjo” oraz Green Ecologic Sp z o.o. prowadzi w całej Polsce zbiórkę elektrośmieci. W naszej parafii zbiórkę elektrośmieci zaplanowano w najbliższą środę 7 sierpnia do godz. 9.00. na parkingu przy kościele w Lubieniu.

1. W dniach 13 i 14 sierpnia w naszej parafii będziemy przeżywali czterdziestogodzinne nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu przed Uroczystością odpustową 15 sierpnia Wniebowzięcia N.M.P. W te dni proszę o powstrzymanie się od prac kamieniarskich i remontowych na naszym parafialnym cmentarzu.

1. W 100-lecie erygowania naszej Parafii, Dziękczynienie za plony i Piknik rodzinny przy parafii Św. Mikołaja w Lubieniu, dnia 18 sierpnia (niedziela) organizuje Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej "Koalicja Kulturalna"w Wyrykach i nasza parafia. W miarę możliwości proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych oraz potraw do piknikowego posiłku. Uroczystość rozpocznie Msza św. o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich do przygotowań i wspólnego świętowania.

1. W naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasna Górę w dniach 17-18 września 2019 r (wtorek-środa). Koszt uzależniony jest od liczby uczestników. Zapisy przyjmuje Pan Zbigniew Panasiuk z Lubienia. Są jeszcze wolne miejsca.

1. Na stoliku znajduje się Echo Katolickie.

od05do11082019