1. Na ,,tacę remontową” w ostatnią niedzielę zebrano 2904,05zł., w poniedziałek wielkanocny na KUL – 1186 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

1. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na potrzeby Caritas Diecezji Siedleckiej.

2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia 28 kwietnia, odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny ,,Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20.05 w TVP2 oraz Radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Koncert ma być podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na całym świecie. Ofiary składane na tace w czasie Mszy świętych przeznaczone są na potrzeby Caritas naszej diecezji.

3. W dniach 5-11.05.2019 w Kościele w Polsce przeżywać będziemy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12). Nawiązujemy także do Pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Tydzień Biblijny otworzy Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, nad którym patronat honorowy sprawuje: J. E. Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, oraz Pan Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP. Wspólnie będziemy czytać w naszych kościołach i na lekcjach religii Ewangelię według św. Jana. Uroczystej celebracji Narodowego Czytania Pisma Świętego w dn. 5 maja o godz. 7.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego będzie przewodniczył J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, a na Jasnej Górze o godz. 13.00 J. E. Ks. Abp Wacław Depo. Obydwie te uroczystości będą transmitowane na żywo: w TVP 1 i TVP Polonia. W naszym kościele czytanie Ewangelii Św. Jana w niedzielę 5 maja godz. 9.45 potem po Mszy św o godz. 10.00 i po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam wszystkich lektorów i osoby chętne, dobrze czytające do udziału w tym projekcie oraz wszystkich, którzy zechcą słuchać. Odczytamy całą Ewangelię wg. św. Jana.

4. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

1. W środę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj, miesiąc nabożeństw majowych z Litanią do Najświętszej Maryi Panny.

1. W pierwszy piątek 3 maja wypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Poświęcenia pól: w Środę 1 maja godz. 10.00 – Wyryki, w Sobotę 4 maja godz. 10.00 - Wyryki Kolonia, w Sobotę 4 maja godz. 15.00 - Kaplonosy

1. W sobotę 4 maja od godz. 11.00 Parafian z Zahajek proszę o skoszenie trawy przy kościele, plebanii i przy parkingu.

2. Na stoliku znajduje się prasa katolicka.