Drodzy zelatorzy i zelatorki oraz wszyscy Członkowie Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej!

Czerwcowa Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę powoli staje się naszą tradycją. W tym roku spotkamy się po raz czwarty u tronu Jasnogórskiej Pani (a po raz pierwszy w wymiarze dwudniowym). Będziemy pielgrzymować pod hasłem: ?Bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia?. Plakaty z programem pielgrzymki powinny być umieszczone na tablicach ogłoszeń w naszych parafiach.

Woda to jeden z żywiołów. Nie wyobrażamy sobie bez niej życia. W czerwcowej konferencji formacyjnej zatytułowanej: ?Symbolika wody chrzcielnej? przypominam jej znaczenie dla naszego życia duchowego.

Słowa księdza Biskupa Kazimierza wypowiedziane do Zelatorek i Zelatorów na Kongresie w Radzyniu Podlaskim zapadły nam głęboko w serca i pobudziły do konkretnego działania na rzecz misji. Wiem, że w wielu miejscach dokonaliście już zbiórek pieniędzy dla naszych misjonarzy. W związku z tym poniżej zamieszczam artykuł ks. M. Będzińskiego, sekretarza krajowego PDRW, na temat akcji ?Żywy Różaniec dla misji?. Ksiądz Maciej będzie także gościem w czasie naszej najbliższej audycji radiowej w Katolickim Radiu Podlasie w dniu 1 czerwca o godz. 21.40.

23 kwietnia w Leśnej Podlaskiej odbyło się spotkanie Diecezjalnej Rady Żywego Różańca, na którym omówiliśmy działalność naszego stowarzyszenia na najbliższe półrocze. Natomiast 14 i 15 maja odbyły się spotkania rejonowe. Rejon św. Jana Pawła II spotkał się w Siedlcach, a Rejon bł. Karoliny Kózkówny w Łaskarzewie. Wszystkim, którzy przybyli do Siedlec i Łaskarzewa serdecznie dziękuję.

Obraz przedstawiający Nawiedzenie św. Elżbiety umieszczony obok tekstu konferencji formacyjnej można wykorzystać jako pomoc w głębszej refleksji nad prawdą, którą będziemy medytować na różańcu podczas czerwcowej audycji radiowej.

Papieskie intencje apostolstwa modlitwy na czerwiec: ogólna ? aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność; ewangelizacyjna ? aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić. Intencja diecezjalna ? aby posługa nowo wyświęconych prezbiterów naszej diecezji przyczyniała się do rozwoju duchowości i pobożności maryjnej.

Wasz duszpasterz