W 2017 roku pod czujnym okiem Wspólnoty Indywidualności Otwartych przygotowujemy jeden z rejonów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Nasza ubiegłoroczna I LUBIEŃSKA NOCNA (EXTREMALNA) DROGA KRZYŻOWA była przygotowana na wzór EDK jednak nie spełniała wszystkich zakładanych standardów.

Rejon Lubień, który utworzyliśmy, jest jednym z wielu nowych rejonów EDK jakie powstają w bieżącym roku. Naszym celem jest stworzenie możliwości przeżycia przez uczestników EDK według wszelkich zakładanych zasad. Obecnie czekamy na zaakceptowanie propozycji tras EDK jakie przedstawiliśmy.

Przygotowujemy dwie trasy: jedna Św. Mikołaja 41 km w standardzie EDK oraz drugą Matki Bożej Pocieszenia 30 km - jest to droga na wzór EDK.

Co na dziś?

Wiemy na pewno, że rozpoczynamy 7 kwietnia 2017 r. Mszą Świętą w kościele w Lubieniu o godzinie 20:00.

Zapisy odbywać się będą przez stronę edk.org.pl albo osobiście u księdza proboszcza lub lidera rejonu poprzez wypełnienie stosownego zgłoszenia. Formularz zgłoszenia można pobrać z parafialnej strony internetowej lub u wymienionych wcześniej osób.

Dla pierwszych 100 osób, które się zapiszą do udziału w EDK będą przygotowane specjalne pakiety do nabycia w cenie 10 zł.

Na pakiet składać się będą: wydrukowane rozważania, mapka i opis trasy jaka zostanie wybrana w momencie zapisania się a także niespodzianka. Pozostałe osoby niestety będą musiały samodzielnie wydrukować w/w materiały. Pliki do wydruku będą już wkrótce do pobrania ze strony edk.org.pl lub ze strony naszej parafii.

Z wymienionych stron będzie także możliwość pobrania pliku kml ze śladem GPS do wykorzystania w a aplikacjach mobilnych na smartfonach.

Na stronie EDK będzie także możliwość pobrania pliku mp3 z nagranymi rozważaniami.

Już dziś jeśli tylko podjąłeś/podjęłaś decyzję o udziale w EDK powinieneś dokładnie zapoznać się z zasadami uczestnictwa w EDK oraz możesz:

- sprawdzić czy masz odpowiednie obuwie, ubranie (w nocy może nastąpić znaczny spadek temperatury czy załamanie pogody)

- latarkę,

- kamizelkę odblaskową lub przynajmniej dwie opaski odblaskowe,

- przygotować sobie krzyż, z którym wyruszysz w drogę,

- możesz także przygotować kijki do nordic walking,

- zabezpieczyć powrót z EDK po dojściu do celu lub ewentualnie z trasy w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi

Pamiętaj! Wychodzisz na EDK na własne ryzyko

i sam/a w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteś zdany/a wyłącznie na własne siły.

Informację o uruchomieniu zapisów można zdobyć na stronie edk.org.pl lub na Facebooku: Lubien.EDK