1. Dziękuję Wszystkim za piękną postawę wiary: uczestniczącym w zbiórce ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i Zbierającym na sprzątanie kościoła i kaplicy, Państwu Panasiukom z Lubienia za dekorację kościoła na święta, Państwu Kulickim za dekorację kaplicy, uczestniczącym w adoracji przy Grobie Pana Jezusa, uczestnikom procesji rezurekcyjnej: ministrantom, dzieciom niosącym poduszki, niosącym chorągwie, feretrony, baldachim, Panu Organiście i chórzystom za prowadzenie śpiewu. Niech prawdza o Jezusie, który zwyciężył zło pogłębia naszą wiarę każdego dnia.

1. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (Oktawa Wielkanocy).

1. Dzieci klas trzecich szkół podstawowych w naszej parafii, przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej, w piątek 22 kwietnia o godz. 18.00 w kościele, będą zdawać egzamin z katechizmu.

1. Przyszła niedziela jest Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Caritas.

1. Przyszła niedziela 24 kwietnia w całej Polsce będzie obchodzona także jako ,,Dzień Dobra”. Jest to także święto patronalne Caritas. Szkolne koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaplonosach, włączając się w tę akcję organizuje spotkanie 24 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole w Kaplonosach. W programie : wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, podsumowanie kwesty wielkanocnej, występ Zespolu Swańki oraz słodka niespodzianka. Prowadzona będzie również zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci ukraińskich uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II we Włodawie Orchówku (do szkoły tej uczęszcza około 100 dzieci ukraińskich) Organizatorzy wszystkich zapraszają.

1. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 18.04.2022 do 24.04.2022