1. Zachęcam wszystkich Parafian różnych ruchów, wspólnot, grup modlitewnych czy stowarzyszeń do osobistej modlitwy w intencji szybkiego zakończenia agresywnej wojny rosyjskiej na Ukrainie. Nie możemy pozostać obojętni. Po wszystkich Mszach św. dzisiaj w niedzielę 27 lutego br. oraz w Środę Popielcową 2 marca br. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – będą przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

2. Dzisiaj w niedzielę 27 lutego o 17:30 odbędzie się koncert "Solidarni z Ukrainą" - organizuje go Telewizja Polska we współpracy z Caritas Polska. Podczas koncertu wystąpią największe gwiazdy sceny muzycznej. Ten koncert to wyraz solidarności z Ukrainą w tym trudnym czasie, będzie oczywiście połączony z możliwością finansowego wsparcia działań Caritas Polska poprzez SMS.

3. W Środę Popielcową 2 marca, rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa w tym roku będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. W ten dzień wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia podejmują powstrzymanie się od jedzenia mięsa a osoby które znajdują się w przedziale wieku od 18 do 60 lat, podejmują post ścisły (3 posiłki w ciągu dnia, w tym 1 posiłek do sytości). Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w kaplicy w Wyrykach o godz. 16.00 w kościele w Lubieniu o godz. 17.30.

4. Droga Krzyżowa w piątek w kaplicy o godz. 16.00, w kościele o godz. 17.30.

5. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

6. O. Jacek Romanek – Kustosz i Proboszcz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku zaprasza w sobotę 5 marca na ,,Wieczór z Maryją”. W programie: medytacja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, konferencja o. prof. Andrzeja Derdziuka o III Przykazaniu Bożym, następnie różaniec wynagradzający i apel jasnogórski.

7. Wójt Gminy Wyryki zaprasza na obchody X edycji Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 6 marca 2022 r. o godz. 12.00 w Suchawie (Gmina Wyryki). Start i meta biegu podobnie jak w poprzednich latach, zostaną zorganizowane przy pomniku Powstańców Styczniowych, w pobliżu kaplicy Rzymskokatolickiej w Suchawie. Trasa będzie biegła przez lasy włodawskie w kierunku Adamek. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej elektronicznezapisy.pl. W przypadku wolnych miejsc zapisy będą prowadzone w dniu zawodów w godz. 10.30-11.50. Bieżące informacje na stronie internetowej Gminy Wyryki wyryki.eu.

8. Echo Katolickie w cenie 3 zł. jest dostępne na stoliku.

od 28.02 do 06.03.2022