Święto Świętej rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

1. Dzisiaj 26 grudnia wypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na budowę kościołów w naszej diecezji.

1. W piątek 31 grudnia zakończenie starego roku. Msza św. w kaplicy w Wyrykach o godz. 15.00, w kościele w Lubieniu o 16.30. Tego dnia Biskup Siedlecki Kazimerz Gurda udziela dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Korzystający z dyspensy zobowiązani są, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpili wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

1. W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w sobotę 1 stycznia 2022 Msze święte będą sprawowane o godz. 10.00 w kaplicy w Wyrykach a w kościele w Lubieniu o 12.00 i 15.00 (obowiązek uczestniczenia we Mszy św.)

1. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się:

we wtorek 28 grudnia: Zamołodycze od godz. 9.30 od Pana Józefa Florek do Pana Zbigniewa Grzywaczewskiego;

w środę 29 grudnia: Zamołodycze od godz. 9.30 dalszy ciąg;

w czwartek - 30 grudnia - Wyryki – Adampol od godz. 9.30 od. P Katarzyny Rymkiewicz do P. Kazimiery Charszewskiej;

w piątek 31 grudnia - Ignaców od godz. 9.30

1. Prasa Katolicka jest dostępna na stoliku.

od 27.12 do 02.01.2022