1. Ze względu na stan epidemii koronawirusa w Polsce, wszyscy uczestniczący we Mszy św. w kościele i kaplicy powinni mieć zasłonięte nos i usta odpowiednią maseczką.

1. Zmarł ks. prałat Stanisław Dzyr, emerytowany proboszcz Parafii Adamów, były proboszcz lubieński. Przeżył prawie 89 lat w tym 63 lata w kapłaństwie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Adamowie we wtorek, 19 października o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Dzień wcześniej, w poniedziałek 18 października o godzinie 18.00 odbędzie się wprowadzenie ciała do kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Adamowie. O godzinie 19.00 rozpocznie się Msza św. żałobna a po niej - czuwanie modlitewne, które potrwa do godziny 21.00. Wszyscy polecajmy Bogu w modlitwach duszę śp. księdza Stanisława, wdzięczni za 11 lat gorliwej posługi duszpasterskiej i ogromnej pracy w naszej parafii.

1. W miesiącu październiku modlimy się na różańcu do Matki Bożej o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników Nabożeństwa Różańcowe (oprócz poniedziałku) codziennie w kaplicy o godz. 16.00 a w kościele w Lubieniu o godz. 17.30. Zapraszam dzieci młodzież starszych do licznego udziału w tej modlitwie.

1. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach, Wójt Gminy Wyryki, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie, serdecznie zapraszają na uroczystości dnia 18.10.2021 roku przy pomnikach w Adampolu i Szkole w Wyrykach. Program uroczystości: godz. 10.00 Msza św. polowa przy pomnikach w Adampolu, ceremonia odsłonięcia pomników, apel pamięci, złożenie kwiatów, godz. 12.00 ceremonia nadania imienia Armii Krajowej Szkole Podstawowej w Wyrykach i sztandaru, odsłonięcie pamiątkowej tablicy i muralu na budynku szkoły, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. AK w Wyrykach i ok. godz. 14.00 - żołnierski poczęstunek.

1. Dnia 23 października już po raz 90. Kościół katolicki obchodzić będzie Światową Niedzielę Misyjną. Z tej okazji w tym dniu we wszystkich świątyniach tradycyjnie już będą zbierane pieniądze na pomoc dla ok. 1200 najbiedniejszych diecezji na świecie. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był w 1926 Pius XI, wyznaczając na ten dzień przedostatnią niedzielę października. Jest to największa akcja solidarności na świecie.

1. Prasa katolicka znajduje się na stoliku.

od 18.10 do 24.10.2021