1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

Od dnia 27.03.2021 r. w budynkach kościoła i kaplicy może

przebywać oprócz służby liturgicznej – do 10 osób, (czerwona strefa)

Proszę o umożliwienie zamawiającym intencje uczestniczyć w kościele i kaplicy we Mszy świętej.

1. Obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy św w niedziele i święta nakazane. Osoby korzystające z dyspensy obowiązane są do uczestniczenia we Mszy św za pośrednictwem mediów.

1. Zapowiedzi:

• Michał Sobiesiak, kawaler z Parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie

i Aleksandra Katarzyna Horszczaruk, panna z Parafii tutejszej –

zapowiedź – 1

1. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (Oktawa Wielkanocy).

1. Przyszła niedziela jest Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Caritas.

1. Przed Wielkanocą została ułożona kostka brukowa w głównej alejce cmentarza do końca. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar na dalszy etap utwardzania kostką alejek na cmentarzu. Trwają dalej prace nad ogrodzeniem kościoła.

1. Przeżywamy trudny czas pandemii, który trwa już ponad rok. Uczymy się na nowo świętować wydarzenia zbawcze Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jeszcze mocniej niż kiedyś wierzmy w rzeczywistą obecność Zmartwychwstałego w naszych Domowych Kościołach, przy świątecznym posiłku dzieląc się jajkiem – znakiem nowego życia i składając sobie wzajemnie życzenia. Niech moc obecności Zwycięzcy śmierci i złego płynie z tabernakulum kościoła w Lubieniu i kaplicy w Wyrykach do wszystkich domów naszych Parafian, Gości oraz naszych bliskich. Jezus Zwycięzca przynosi wszystkim potrzebne nadprzyrodzone dary, abyśmy mogli odwalić kamienie grzechów z naszych serc, przezwyciężac obawy i lęki po to, aby prawdziwie żyć. Wierzymy, że do Niego należy czas i wieczność, teraźniejszość i przyszłość. Radość ze Zmartwychwstania Jezusa niech wypełnia serca Was Wszystkich. Jezus zmartwychwstał i żyje.

od 06.04 do 11.04.2021