1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. (do dnia 16.05.2020 r. zarażonych w Polsce – 18257 osób, 915 ofiar śmiertelnych). Dyspensa od uczestniczenia we mszach św. w uroczystości i niedziele aż do odwołania. Nie popełnia grzechu śmiertelnego osoba, która korzysta z dyspensy od uczestniczenia. Ale powinna taka osoba uczestniczyć we Mszy św niedzielnej przez dostępne media. Od dnia 17 maja 2020 w kościele może przebywać 19 osób + obsługa, w kaplicy 20 osób + obsługa. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

1. Nie traćmy wiary, nadziei i miłości. Zaufajmy Jezusowi Chrystusowi. Każda rodzina, każdy dom staje się teraz Domowym Kościołem. Trzeba przyzwyczaić się do nowego trybu życia. Kto się obawia, niech modli się w domu. Kto tylko może niech uczestniczy we Mszy św. w kościele i kaplicy oraz na zewnątrz tych budynków z zachowaniem bezpiecznej odległości 2 m. od następnej osoby. Będą włączone głośniki zewnętrzne a Komunia św. będzie udzielana w drzwiach kościoła i kaplicy dla uczestniczących na wolnym powietrzu. Do dzisiaj nikt z Parafian nie stracił życia z powodu koronawirusa. W każdej Mszy św. i modlitwie osobistej polecam Zmartwychwstałemu Jezusowi Chrystusowi całą Parafię.

1. Modlimy się spokojnie ale wytrwale w domach przez pośrednictwo telewizji, radia, internetu. Proszę każdego dnia o godz. 15.00 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a o godz.20.30 w każdym domu odmawiamy różaniec, Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny i modlitwę Ojca św. Franciszka o oddalenie pandemii koronawirusa oraz o odpowiednią pogodę. (modlitwa dostępna na stronie parafialnej)

1. Przypominam o obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego. Bardzo mało osób skorzystało z wypełnienia tego przykazania kościelnego. W słowach Jezusa czytamy, że Boga miłuje ten, kto wypełnia przykazania. Możemy wypełnić wymagane przykazanie do 7 czerwca 2020 r. Proszę, nie odkładajmy na ostatnią chwilę. Do sakramentu pokuty można przystąpić przede Mszą św. i po nabożeństwie majowym w kaplicy i kościele.

1. Nabożeństwa majowe po Mszach św. w kościele i kaplicy.

1. Na spotkaniu z rodzicami dzieci klas trzecich została ustalona nowa data Pierwszej Komunii św. na dzień 27 września 2020 r.

1. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzu parafialnym wpłynęły ofiary: Bezimienna - 100 zł., Bezimienna – 100zł, Bezimienna – 100zł., Bezimienna- 200zł., Bóg zapłać Ofiarodawcom.

od 18.05 do 24.05.2020