1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. (do dnia 25.04.2020 r. zarażonych w Polsce – 11237 osób, 524 ofiar śmiertelnych). Zostańcie w domu na wytrwałej modlitwie. Dyspensa od uczestniczenia we mszach św. w uroczystości i niedziele aż do odwołania. Od dnia 20 kwietnia 2020 na terenie kościoła może przebywać 13 osób + obsługa, na terenie kaplicy 14 osób + obsługa. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

2. Dziękuję Wszystkim za odpowiedzialną postawę wobec zarządzeń w trudnym czasie. Każda rodzina, każdy dom staje się teraz Domowym Kościołem. Trzeba spokojnie ale wytrwale to przetrwać. W każdej Mszy św. i modlitwie osobistej polecam Zmartwychwstałemu całą Parafię.

1. Modlimy się w domach przez pośrednictwo telewizji, radia, internetu. Proszę każdego dnia o godz. 15.00 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a o godz.20.30 w każdym domu odmawiamy różaniec o oddalenie pandemii koronawirusa oraz o tak bardzo potrzebny deszcz.

1. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne proszę o umożliwienie uczestniczenia w kościele i kaplicy zamawiającym intencje.

1. Przypominam o obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego. Możemy wypełnić wymagane przykazanie do 7 czerwca 2020 r.

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się 12 Ogólnopolski Tydzień Biblijny po hasłem:,, Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”

1. W piątek rozpoczyna się maj, w tym miesiącu modlimy się Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

1. W tym tygodniu w sobotę 2 maja wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w kościele o godz. 17.00 i 18.00 a w kaplicy w Wyrykach Msza św według formularza z uroczystości będzie sprawowana w piątek o godz. 17.00.

1. Rozpoczyna się czas modlitw o dobre urodzaje i zbiory oraz tak bardzo potrzebny deszcz. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie tradycyjnych procesji poświęcenia pól w każdej wiosce naszej parafii. Będą sprawowane w tej intencji Msze święte. W piątek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta w Wyrykach o dobre urodzaje i zbiory dla mieszkańców Wyryk a w sobotę o godz. 17.00 w kościele dla mieszkańców Kaplonos.

1. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzu parafialnym wpłynęły ofiary: Bezimienna - 100 zł., Bezimienna – 100zł, Bezimienna – 100zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

od 27.04 do 03.05.2020