1. Zapowiedzi: Piotr Bogdan Małecki, kawaler i Małgorzata Rymkiewicz, panna, oboje z Parafii Św. Brata Alberta w Gdańsku – zapowiedź – 1

1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kaplicy o godz. 16.00, w kościele o godz. 17.30. W niedziele Gorzkie Żale w kaplicy po Mszy św. o godz. 8.00 a w kościele po Mszy św. o godz. 12.00.

1. Jak każdego roku trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz sprzątanie kaplicy i kościoła przez cały rok. Proszę o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki osoby, które zbierały w poprzednich latach na ten cel i Radnych parafii.

1. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali, za uporządkowanie terenu kościoła, wyremontowanie bramy cmentarza. Bóg zapłać.

1. Dzisiaj kończy się Triduum Wielkopostne. Dziękujemy ks. Arturowi Zbańskiemu za pomoc w ich przeprowadzeniu i życzymy owocnej pracy pedagogicznej w duszpasterstwie młodzieży z sercem przepełnionym radością wielkanocną.

1. Dzisiaj 7 kwietnia 2019 r. Przed kaplicą w Wyrykach i przed kościołem w Lubieniu po Mszach św. trwa Kwesta Wielkanocna na budowę Hospicjum we Włodawie. Organizatorzy zachęcają do nabycia pisanek, palm, kartek i ozdób świątecznych.

1. Światowe Dni Młodzieży w naszej diecezji odbywają się w kilku okręgach. W okręgu parczewskim w dniu 13 kwietnia 2019 r. Spotkanie Młodych odbędzie się w Parafii w Gęsi. Prowadzone są zapisy na wyjazd, które przyjmuje ks. Krzysztof Zawadzki z Parafia NSJ we Włodawie a grupę z naszej parafii zapisuje pani katechetka Alina Hulip. Wyjazd z Włodawy o godz. 15.30. koszt 10 zł. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 Mszą świętą, potem czas na kanapki. O godz. 19.00 Adoracja z ucałowaniem relikwii Krzyża Pańskiego. Całość ubogaci zespół ,,Porozumienie”. Zakończenie 21.30.

1. W wyniku pożaru, który wybuchł 3 stycznia 2019 roku, Józef i Henryk Oporowscy z Michałowa, Parafia Św. Andrzeja Boboli w Wytycznie stracili dom i cały dorobek życia. Władze Gminy Urszulin zapewniły poszkodowanym braciom lokal zastępczy i niezbędną pomoc, jednak priorytetem stała się budowa domu. Koszt postawienia budynku w stanie surowym wynosi 40 tyś. zł. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda wyraził zgodę na przeprowadzenie zbiórki do puszek. W Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień, po Mszach św. zbiórka do puszek w naszej parafii na pomoc poszkodowanym.

1. Na stoliku znajduje się prasa katolicka.

od8do21042019