W dniach 14-16 listopada odbyło się spotkanie moderatorów kół Żywego Różańca, podczas którego podsumowaliśmy V Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę i I Kongres Żywego Różańca. Ustalono, że kongres powinien być organizowany co 5 lat. Omówiony został program pracy formacyjnej na 2018 rok, w którym przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości. Dlatego też hasłem VI ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę będzie: „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”. Przypadnie ona 1-2 czerwca 2018r. Swoją obecnością towarzyszył nam abp Wacław Depo. Ks. Maciej Będziński przybliżył zrealizowane projekty misyjne przez Żywy Różaniec. Został zbudowany Kościół w Sri Lance. Koszt projektu to 18 – 20 tysięcy dolarów. W ubiegłym roku Żywy Różaniec wsparł budowę Kościoła w Birmie kwotą 10 tysięcy dolarów. Nasza diecezja znalazła się w czołówce, przekazała około 25 tysięcy złotych. Bóg zapłać za wspieranie finansowe dzieł misyjnych, by w krajach ubogich wiara mogła się rozwijać, a jej światło prowadziło do poznania prawdy, którą jest Chrystus.

Od 14 wieczorem do 16 listopada trwały rekolekcje dla moderatorów diecezjalnych Żywego Różańca, które prowadził ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy, przybliżając nam wiarę Maryi, która doszła do szczytu na jakie stać stworzenie. Rekolekcjonista ukazał różne cechy wiary Maryi.

Niech w czasie adwentowego oczekiwania, towarzyszy nam Maryja nasza przewodniczka adwentowa. Upraszaj nam czystość serca i prawość życia zawsze gotowego na spotkanie z Panem.