EDK 2020Zaproszenie na EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ A.D.2020

DROGA PRZEBACZENIA - od zranienia do uzdrowienia

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – ruszamy w nocy na ponad 40 kilometrową wędrówkę. Sami, w milczeniu. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Wyposażeni w opis trasy i rozważania - 14 stacji męki Pana Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony.

W naszej okolicy (Parczew - Włodawa) Ekstremalna Droga Krzyżowa, po raz kolejny wyruszy z kościoła w Lubieniu.

Rozpoczniemy 2 października - Mszą Świętą w kościele św. Mikołaja w Lubieniu o godz. 17.30, a po Nabożeństwie Różańcowym wyruszymy na wybraną trasę.

 

Zapisy na EDK w Rejonie Lubień już ruszyły. W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej można wziąć także udział nie zapisując się ponieważ jest to indywidualna praktyka religijna i każdy z uczestników bierze w niej udział na własną odpowiedzialność.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie internetowej: www.edk.org.pl Także tam znajdują się opisy tras oraz ślady GPS, które można pobrać.

Pakiety z rozważaniami można będzie nabyć przed i po Mszy świętej.

Zob. www.parafialubien.pl

Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu. Chodź z nami!

Zapraszamy!

Plakat EDK Lubień 2 października 2020