Ogłoszenia parafialne na bieżący tydzień

OGŁOSZENIA Duszpasterskie

 

1. Apel Biskupa Siedleckiego.

Wszyscy jesteśmy świadkami ogromnego dramatu mieszkańców Syrii i Turcji, którzy ucierpieli wskutek silnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło w ostatnich dniach te kraje. Tysiące ludzi poniosło śmierć, a dziesiątki tysięcy zostało rannych i pozbawionych dachu nad głową. Cierpiący mieszkańcy Syrii i Turcji potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Do solidarności z narodami dotkniętymi tą tragedią wezwał nas Ojciec Święty Franciszek podczas ostatniej audiencji generalnej, a także – w imieniu Konferencji Episkopatu Polski – jej przewodniczący, abp Stanisław Gądecki. Odpowiadając na ten apel zarządzam, aby w niedzielę 12 lutego br. we wszystkich kościołach i kaplicach, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za tych, którzy ucierpieli w tej tragedii, a po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołami, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Bardzo proszę, aby w powyższą inicjatywę włączyły się wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej, ogarniając modlitwą mieszkańców Syrii i Turcji oraz organizując powyższą zbiórkę. Dziękując już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę, z serca błogosławię. + Kazimierz Gurda Biskup Siedlecki

 

  1. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach Marzena Trociuk wraz ze społecznością szkolną serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych 14 lutego 2023 r. o godz. 10.00 na uroczyste obchody 81. rocznicy utworzenia Armii Krajowej oraz 83. rocznicy śmierci ks. Marcelego Weissa. Uroczystość połączona będzie z wręczeniem stypendiów dla prymusów szkoły przez Wójta Gminy Wyryki Mirosława Torbicza.

  1. W sobotę w kościele o godz. 9.00 katecheza dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. 

  1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na tacę remontową.

  1. Echo Katolickie jest dostępne na stoliku.

od 13.02 do 19.02.2023

EDK 2020

EDK 2010

EDK 2019

edk2019

EDK 2018

edk-2018-logo

EDK 2017

big edk2017

EDK 2016

lnp2016

Ta witryna używa plików cookies zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. index.php?id=5