Ogłoszenia parafialne na bieżący tydzień

OGŁOSZENIA Duszpasterskie

 

  1. Przypominam, że katecheza dzieci i młodzieży w szkole ma za zadanie poznanie prawd objawionych przez Jezusa Chrystusa i wprowadzenie w życie religijne młodego człowieka we wspólnocie Kościoła, który prowadzi do dojrzałego życia chrześcijańskiego i do zbawienia. Dlatego obowiązkiem każdego katolika w wieku szkolnym (podstawowym i ponadpodstawowym) jest uczestniczenie na katechezie w kształtowaniu dojrzałych postaw chrześcijańskich, oraz rozumienie potrzeby modlitwy i życia liturgicznego Kościoła. Pan Jezus powiedział:,, Kto się przyzna do mnie przed ludźmi, do tego przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.” 

  1. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy Różańcowej przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, która prosiła o codzienne odmawianie Różańca. Nabożeństwa w kaplicy o godz. 16.00 w kościele o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo w kaplicy po Mszy św o godz. 8.00 a w kościele po Mszy św. o godz. 12.00. zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. 

  1. W sobotę 1 października, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. będą na Mszy św o godz. 18.00 miały poświęcone i wręczone różańce. Proszę Rodziców o kupienie różańców dzieciom. 

  1. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające za grzechy będą połączone z nabożeństwami różańcowymi. 

  1. W niedzielę 2 października w Pratulinie Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

  1. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 26.09 do 02.10.2022

EDK 2020

EDK 2010

EDK 2019

edk2019

EDK 2018

edk-2018-logo

EDK 2017

big edk2017

EDK 2016

lnp2016

Ta witryna używa plików cookies zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. index.php?id=5