Strona główna

podsumowanie2017PODSUMOWANIE A.D. 2017

W PARAFII ŚW. MIKOŁAJA

W LUBIENIU

I PLANY DUSZPASTERSKIE NA NOWY ROK...

1.01.2018

 

 

Podstawowe dane statystyczne są następujące:

w roku 2017 - było (- 2016):

chrztów - 9 (8);

ślubów - 12 (8);

pogrzebów ze śp. ks. Julianem Sadowskim - 20 (28);

do I Komunii Św. przystąpiło - 30 dzieci;

do grona ministrantów dołączyło - 5 kandydatów (jest teraz 17);

Dominicantes (15 X 2017) (jest nas w parafii 1540 wiernych),

Frekwencja - 422 osoby - tj. 27 % / Komunii św. - 276;

(16 X 2016 było - 440 osób / Komunii św. - 302);

Niedziela - 10 XII 2017- po rekolekcjach - 381 Komunii Św.;

(11 XII 2016 było - 411 Komunii Św.);

Miniony rok to 100-rocznica Objawień w Fatimie i wciąż aktualne wezwanie do nawrócenia, pokuty i modlitwy, szczególnie modlitwy różańcowej! (staliśmy się uczestnikami - wielkiego dzieła: "Różaniec do granic"). Dokonaliśmy 13 X - aktu koronacji figury MB. Fatimskiej i zawierzenia całej naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi!

Z racji 300 (trzysetnej) rocznicy koronacji Obrazu MB. Częstochowskiej, byliśmy w pielgrzymce na Jasnej Górze 2 razy: w lipcu z rodzicami i dziećmi I komunijnymi a w listopadzie w parafialnej pielgrzymce zawierzenia.

W 90 rocznicę powrotu obrazu Matki Bożej do Kodnia przeżyliśmy naszą jubileuszową 25 Parafialną Pieszą Pielgrzymkę do Jej Tronu w Podlaskim Sanktuarium.

Pielgrzymowaliśmy szlakiem św. Jana Pawła II przez Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Zakopane...

Duchowa sprawa ewangelizacji była realizowana przez wiele dzieł i inicjatyw...np.: EDK - rekolekcje, odpusty - św. Mikołaja i św. Jana Chrzciciela, 40- godzinne nabożeństwo przed odpustem Wniebowzięcia NMP. Dzieła modlitewne w naszej parafii zostały wsparte przez udział w Kongresie KŻR oraz w pielgrzymce KŻR do Leśnej Podl. Gościliśmy 3 -ch nowo wyświęconych kapłanów, którzy modlili się z nami o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz udzielili nam prymicyjnego błogosławieństwa.

Tak otoczeni duchowym wsparciem dokonaliśmy (dość) dużego remontu naszej świątyni - przypomną raz jeszcze, ogólny zarys - wymiana instalacji elektrycznej, osuszenie zawilgoconych ścian, pomalowanie wnętrza kościoła, nowa podłoga, system monitoringu i alarmowy, instalacja odgromowa, komplet witraży...

W ostatnim roku całość wydatków wyniosła ponad 270 tys. zł. (z tego zaplanowany remont, to było ponad 150 tys.) - to wszystko z naszych wcześniejszych oszczędności, Wasze dodatkowe ofiary z tegorocznych zbiórek, i zwykła ofiarność... np. na tacę!

Stan konta? Długów nie mamy! (...1000 zł)

Przed nami - w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę - włączenie się w rozpoczęte 8 grudnia obchody jubileuszu 200-lecia powstania naszej diecezji. Centralne wydarzenia będą miały miejsce 6-9 czerwca 2018 r.

Do I Komunii Św. (27 maja) przygotowuje się 14 dzieci, do przyjęcia sakramentu bierzmowania (18 czerwca) - 15 młodych ludzi;

Nie możemy zapomnieć o naszym przyjacielu ks. prałacie Wiesławie Wyrzykowskim, który będzie obchodził 50 -lecie święceń kapłańskich r.(8 czerwca);

Dobrym wprowadzeniem w te wydarzenia może być pielgrzymka autokarowa szlakiem maryjnym do Medjugorie 9-16 kwietnia br. - zapraszam!

Obchody jubileuszu 200-lecia istnienia naszej diecezji są wprowadzeniem do Misji Jubileuszowych. Przygotowanie bezpośrednie do naszych Parafialnych Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych rozpoczniemy we wrześniu.

Dla nas będzie to także jubileusz 100-lecia powstania parafii rzymskokatolickiej w Lubieniu, 80- rocznica wybudowania kościoła i uroczystości poświęcenia naszej świątyni.

Misje odbędą się 9 - 16 czerwca 2019 r.

Do tego czasu trzeba się porządnie przygotowywać duchowo, jak również przez dalsze staranie o piękno naszej świątyni... i kaplicy także!

Do realizacji jest jeszcze kilka elementów wykończeniowych i upiększających kościół, planowana jest instalacja (w kościele i kaplicy) ekranów do wyświetlania tekstów liturgicznych, do przeanalizowania jest sprawa ogrzewania kościoła, oraz czekam na kosztorys planowanej w tym roku naprawy i wymiany pokrycia dachu na plebanii... (na to będą przeznaczone Wasze ofiary!). Też musimy za cegiełki na Dom Pielgrzyma w Pratulina, jeszcze zapłacić w tym roku...

Najważniejsze jest jednak, abyśmy coraz bardziej ukochali Chrystusa, przez to szanowali Jego Kościół, abyśmy stawali się prawdziwą wspólnotę, która wzrasta w miłości, zgodzie, jedności, i przez to, czuli się tu, jak u siebie, ofiarnie angażując się we wszystkie dobre dzieła...

Człowiek prawdziwej wiary, wie, że wszystko, co czyni, jest dla Boga. Wszak KKK podpowiada nam, że po to człowiek został stworzony, "aby służyć Bogu, kochać Go oraz by ofiarować Mu całe stworzenie".

EDK 2020

EDK 2010

EDK 2019

edk2019

EDK 2018

edk-2018-logo

EDK 2017

big edk2017

EDK 2016

lnp2016

Ta witryna używa plików cookies zapewnienia pełnej funkcjonalności dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych. index.php?id=5